שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המתנחלים סוללים כביש ל"מעבר פלסטינים"

  הדרך החדשה אמורה למנוע תנועה משותפת של פלסטינים וישראלים בכביש סמוך להתנחלות נווה צוף. המתנחלים: הצבא עדיין לא אישר את הכביש, "אבל הוא יאשר אותו"

  לראשונה בתולדות המדינה: המועצה האזורית מטה בנימין סוללת באחרונה כביש לתנועת פלסטינים בלבד, במטרה למנוע תנועה משותפת של ישראלים ופלסטינים בכביש העובר בין ההתנחלות נווה צוף לאזור התעשייה הסמוך. הדרך החדשה עדיין לא קיבלה את אישורו של צה"ל, ובכירים במועצת יש"ע אמרו כי "הצבא לא אישר את הכביש, אבל הוא יאשר אותו".
  הכביש אמור לחבר את הכפרים הפלסטינים אום-צפפא ובית-רימא במערב בנימין. על פי המתנחלים, "הכביש לפלסטינים" יאפשר גוש התיישבותי יהודי, וימנע מכלי רכב פלסטינים לעבור בין אזור התעשייה בנווה-צוף לבין בתי ההתנחלות. לטענת המתנחלים, התוכנית היא לסיים את סלילת הכביש בתוך כחודש עד חודשיים.
  גורמים בקרב המתנחלים אמרו כי הכביש ירחיק את האיום מבתי התושבים, ויאפשר לפלסטינים לנוע בחופשיות מאזור ביר-זית לבית רימא. המתנחלים ציינו כי שערי ברזל אמורים למנוע את מעבר כלי הרכב הפלסטינים לכביש שישמש מעתה רק את הנוסעים הישראלים.
  בתגובה לסלילת הכביש לפלסטינים בלבד אומרים ב"שלום עכשיו" כי "הכביש חושף את כיעורו של הכיבוש הישראלי ומוציא לאור את תוכנית האפרטהייד של המתנחלים בשטחים. הוא חושף את אובדן המוסר, הברבריות והאלימות המאפיינת את המתנחלים והמנהיגים וזאת בתמיכה שקטה של הממשלה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מתנחלים בשומרון. ארכיון
  צילום: רויטרס
  מומלצים