שתף קטע נבחר

הרב עובדיה תקף את שרון "ראש פחי הזבל"

מנהיגה הרוחני של ש"ס הזכיר את נבואתו לגבי שרון שיבגוד בש"ס ושלח לו אזהרה מהמקורות: "וישמן שרון ויבעט?" גם את המפד"ל שהצטרפה לממשלה תקף הרב עובדיה. לפיד בתגובה: "הייאוש הוא יועץ גרוע"

מתקפה חריפה מצד המנהיג הרוחני של ש"ס נגד ראש הממשלה אריאל שרון, בעקבות החלטתו להכניס את שינוי לקואליציה - על חשבונה של "השותפה ההיסטורית" ש"ס.
הרב עובדיה יוסף כינס הבוקר (יום ב') את חברי סיעת ש"ס ותקף באוזניהם בחריפות את שרון: "וישמן שרון ויבעט. הנבואה שיהפוך לראש פחי הזבל התקיימה (אחרי פיטורי שרי ש"ס, ניבא הרב ששרון יבגוד בש"ס והעניק לו את התואר "ראש פחי הזבל" - א.מ.). ראש הממשלה הוא ראש חבורת הזבל של שינוי".
הרב רמז בדבריו לציטוט "וישמן ישורון ויבעט" (דברים ל"ב, פסוק ט"ו), המזהיר לבל ייהנה אדם בתקופת שפע ויחשוב כי הכל הושג בזכותו - בעוד שהגלגל עלול להתהפך בכל רגע. ש"ס תהיה כאן גם אחרי הבחירות הבאות, והיא לא תשכח - רמז הרב עובדיה.
גם באשר לשותפה הנוספת של ממשלת שרון, המפד"ל, שפע הרב עובדיה "מחמאות" ואמר כי "הם יותר גרועים משונאי הדת. הכשירו את שונאי הדת, שינוי, להיכנס לממשלה". הרב הורה לחברי הכנסת של ש"ס "לחרוש את הארץ ולפעול להגדלת התמיכה בש"ס".
יו"ר שינוי, יוסף טומי לפיד, אמר בתגובה לדברי הרב כי "היאוש הוא יועץ גרוע". זבולון אורלב מהמפד"ל: "אין תופסים אדם בשעת צערו". ואילו ח"כ אבשלום וילן ממרצ הגיב: "ניבול הפה של הרב עובדיה הופך לנורמה בלתי ראויה. גם ביקורת צריך לדעת איך להגיד".
בישיבת סיעת ש"ס שתתקיים בצהרים בכנסת ידונו בשיתוף פעולה עם מרצ והעבודה ואפילו עם המפלגות הערביות בנושאים החברתיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הרב עובדיה. מתקפה חריפה
צילום: צפריר אביוב
צילום: רויטרס
לפיד. היאוש יועץ גרוע
צילום: רויטרס
מומלצים