שתף קטע נבחר

החרדים: שרון בגד בנו, נחרים את המפד"ל

"פשוט הרס וחורבן ליהדות תמורת וולוו", קרא השר היוצא אלי ישי מש"ס. הלובי הדתי החליט למעשה להוציא את חברי המפד"ל משורותיו - ואף נשקלה אפשרות להריץ את נתניהו כמועמד אלטרנטיבי. הלפרט: שרון בגד בנו

הרכב הממשלה החדשה שילח גלי הדף במפלגות החרדיות - שנשארו בחוץ: בכינוס הלובי הדתי של הסיעות החרדיות בכנסת שררו אחר הצהריים (יום ב') זעם והלם, שתורגמו להתבטאויות קשות נגד ראש הממשלה אריאל שרון ונגד סיעת המפד"ל.
הרב שמואל הלפרט מיהדות התורה, יו"ר הלובי, אמר לחבריו: "לא תיארנו בחלומותינו הכי שחורים, שראש הממשלה יבגוד בנו בצורה כזו. רשמנו לעצמנו את התנהגותו".
שר הפנים היוצא, אלי ישי מש"ס, הגיע לישיבה נסער מאוד ואמר כי ההחלטה של ראש הממשלה היתה "על רקע עדתי, אשכנזי, ואליטיסטי, שמחזיר אותנו 50 שנה אחורה". ישי הוסיף: "מה שברק דיבר בזמנו ולא העז לעשות, עושה עכשיו שרון. מה שיקרה בנושא החברתי - צפוי קטסטרופה. הממשלה תקצץ באין מפריע, הולך להיות רעב בארץ".
ישי הטיח במפד"ל: "הם הוציאו עצמם מהמחנה, הכניסו צלם בהיכל. הם החליטו להכניס את טומי לפיד כשר המשפטים ואת פורז כשר הפנים. פשוט חורבן והרס ליהדות - תמורת וולבו".
בפנים שהעידו על תיסכול רב התייחס ישי להחלטתו של אריאל שרון, ואמר: "אני לא מבין את ראש הממשלה. יכול היה לסגור עם שינוי גם ללא משרד הפנים. שינוי היתה זוחלת לממשלה גם בלי תיק הפנים".
בסיום הישיבה הוחלט כי המפד"ל לא תהיה עוד חברה בלובי הדתי. זוהי למעשה החלטה תקדימית, משום שעד כה השתייכו ללובי הדתי כל חברי הכנסת הדתיים של המשכן. בדיון הועלתה גם הצעה שלא להשלים מניין עם חברי הכנסת הדתיים של המפד"ל והוקמו צוותים לחפש אלטרנטיבה לראש ממשלה, כשהכוונה הסמויה היא לתמוך בבנימין נתניהו כאלטרנטיבה לשרון.
ואילו ח"כ זבולון אורלב, יו"ר צוות המו"מ של המפד"ל עם הליכוד, אמר בפתח ישיבת הסיעה: "המפד"ל עשתה את התפקיד ההיסטורי שלה והיא החזירה לעצמה את ההגמוניה ביחסי דת ומדינה ויחסים בין דתיים לחילוניים".
בהתייחסו להתקפות ש"ס ויהדות התורה אמר אורלב : "אני לא תופס את ש"ס ויהדות התורה בשעת צערם, ומאמין שאם היו יכולים - היו עושים זאת גם".

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ישי. יותר גרוע מברק
צילום: גלי תיבון
אתר הכנסת
אורלב. תפקידנו ההיסטורי
אתר הכנסת
מומלצים