שתף קטע נבחר

"ה-NCAA לא יודעים איך זה להיות חייל בישראל"

מאמן הכדורסל של אוניברסיטת דרום פלורידה, סת' גרינברג, מאשים את ועדת ה-NCAA באטימות, לאחר שזו פסלה את מועמדותו של רפאל תורן לקבוצה. "הם לא מבינים את הדרך בה עושים דברים בישראל" אמר גרינברג. הדיון בערעורו של תורן נדחה לשבוע הבא

הגארד-פורוורד הישראל הצעיר, רפאל תורן, שמצוי בעיצומו של קרב מאסף על קריירת המכללות שלו בקבוצת הכדורסל של דרום פלורידה, יאלץ להמתין שבוע נוסף עד להכרעה בעניינו. זאת לאחר שדיון בערעור על פסילתו כשחקן חובבן, שהיה אמור להתקיים ביום רביעי לפנות בוקר, נדחה בשבוע, ל-4 במרץ.
כזכור, ועדה מטעם ה-NCAA החליטה כי תורן (19, 1.98 מ') אינו יכול להשתלב בליגת המכללות מכיוון שקיבל בעבר כספים מקבוצתו הישראלית בעבר, בני הרצליה, שהופכים אותו למקצוען - מעמד שפוסל אותו מלקחת חלק בליגה (כמו במקרה של אורי יצחקי בקלמסון ויניב גרין בקליפורניה-ברקלי). תורן, שעזב את רמת השרון/חיפה בתחילת העונה כדי להצטרף ל'בולס', הגיש ביחד עם ראשי הקבוצה ערעור על ההחלטה. הדיון בערעור היה אמור להערך ביום רביעי בשיחת ועידה בין הנוגעים בדבר, אולם כאמור בוטל ונדחה לשבוע הבא.
"התעייפתי מכל הדברים הללו" אמר תורן, "אני רק רוצה לשחק כדורסל. ההמתנה הורגת אותי". למרות היאוש של תורן, בדרום פלורידה דווקא שומרים על אופטימיות ומאמינים שהערעור יתקבל. סת' גרינברג, מאמנה היהודי של הקבוצה, אמר: "האמת היא שהנער אינו מקצוען ומעולם לא היתה לו כוונה להיות כזה בתקופה ההיא. אם הוועדה יכולה לקבוע מה הוא חושב אז הם קרסקין או קארנאק (מדיומים מפורסמים משנות השבעים). זה כמעט מעליב שהם מנסים להגיד למה התכוון הנער. הם אפילו לא פגשו את הנער".
המאמן סיפר כי הוגשו לוועדה כל המסמכים הדרושים בנוגע לפעילותו בליגה הישראלית, לצה"ל ולהוריו. "הם לא מבינים את התרבות. הם לא מבינים את הדרך בה עושים דברים בישראל. ה-NCAA לא יודעים זה אומר להיות שחקן וחייל בישראל. הוא שירת בבסיס מטען מסוכן, ממש בחזית", טען גרינברג. "הם לא נפגשו עם המשפחה שלו. הם לא יודעים שהמשפחה הקריבה את כל מה שיש להם כדי לאפשר לו חינוך אמריקני. הוא הגיע לכאן לבד, בלי להכיר אף אחד, או לדעת מתי יעזוב. המשפחה שלו לא יכולה לשלם בשביל לימודיו (שלילת מעמדו כחובבן, תביא בהכרח לביטול מילגת הכדורסל שקיבל)".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן (יופי) כהן
רפאל תורן. לבד
צילום: ערן (יופי) כהן
מומלצים