שתף קטע נבחר

רובינשטיין ביקש לבטל את מינוי הנגבי; שרון סירב

גורמים במשרד המשפטים: "מדובר במינוי לא ראוי". עם זאת, היועץ יגן בבג"ץ על מינויו של הנגבי לשר לביטחון פנים

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, פנה אתמול (ה') ללשכת ראש הממשלה וביקש לשקול מחדש את מינויו של ח"כ צחי הנגבי לתפקיד השר לביטחון פנים. גורמים במשרד המשפטים אמרו כי רובינשטיין נענה על ידי משרד ראש הממשלה בשלילה. במשרד רה"מ סירבו להגיב על הידיעה.
לאחר התייעצויות ארוכות החליטו אמש בכירים בפרקליטות, ביניהם היועץ המשפטי לממשלה, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל, כי הפרקליטות תגן על ח"כ הנגבי בעתירה לבג"ץ של התנועה לאיכות השלטון. אולם ממשרד המשפטים נמסר כי היועץ מתכוון להגן על הנגבי - "משפטית בלבד". גורמים במשרד המשפטים אמרו ל-ynet כי "מדובר במינוי לא ראוי", ואם ראש הממשלה או מי מטעמו היו מתייעצים עם רובינשטיין, הוא היה ממליץ שלא למנות את הנגבי לתפקיד. ערב הקמת הממשלה הקודמת הזהיר רובינשטיין את שרון מפני מינויו של הנגבי לאחד מתפקידי השרים הממונים על אכיפת החוק.

העתירה לבג"ץ

התנועה לאיכות השלטון עתרה אתמול לבג"ץ נגד מינויו של ח"כ צחי הנגבי לתפקיד השר לביטחון פנים. בעתירה דרשה התנועה לעצור את תהליך אישור המינוי בכנסת.
שופטת בית המשפט העליון, אילה פרוקצ'יה, הורתה הערב לראש הממשלה להגיש את תגובתו בעניין העתירה בתוך כשבועיים. עם קבלת התגובה יועבר העניין להרכב שופטים וייקבע דיון במועד קרוב.
על פי התנועה לאיכות השלטון, "לאור מעורבתו בפרשת 'דרך צלחה' ו'בראון - חברון', אין זה ראוי למנותו כשר האמון על אכיפת החוק. התנועה טענה כי גם אם נסגרו התיקים נגד הנגבי בפרשת האלה, אין זה ראוי שהנגבי ימונה ויעמוד בראש משרד שאחראי על נושא האכיפה, המשטרה, ושלטון החוק". חברי התנועה הפגינו מחוץ למשכן הכנסת בעת הצגת הממשלה אחר הצהריים.
גם ח"כ רן כהן אמר כי "מינוי השר לביטחון פנים עומד בניגוד לכללי האתיקה הציבורית והמנהל התקין בשל מעורבותו של הנגבי בפרשת בראון חברון ובפרשת דרך צלחה".

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
הנגבי. "מינוי לא ראוי"
צילום: דני סלומון
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. לשקול המינוי
צילום: גלי תיבון
מומלצים