שתף קטע נבחר

חצי שנת מאסר למנהל בי"ס שהתעלל מינית בתלמידים

מנהל בית ספר דתי "התעלל בגופם ובנפשם של חמישה תלמידים התעללות מינית אינטנסיבית" על פי כתב האישום. את ששת חודשי המאסר יוכל להמיר בעבודות שירות. הוא ישלם לכל תלמיד 750 שקלים כפיצוי

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ב') חצי שנת מאסר בלבד על מנהל בית ספר דתי, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בחמישה תלמידים עליהם היה אחראי, ובהטרדה מינית. בנוסף, נגזר עליו לשלם פיצוי של 750 שקלים לכל אחד מקורבנותיו.
בכתב האישום שהוגש נגד מנהל בית הספר, פירטו כיצד "התעלל בגופם ובנפשם התעללות מינית אינטנסיבית", וביצע מעשים מגונים שחזרו על עצמם ולוו בהשפלה. הוא אילץ את תלמידיו להתפשט ולעמוד מולו בחדרו עירומים, ונהג לשאול אותם שאלות מביכות. במספר מקרים אף נגע באיברי מינם של תלמידיו והתעלל בהם. כל קורבנותיו היו בני פני פחות מ-14.
באחד המקרים לקח הנאשם את אחד התלמידים לשירותים ודרש ממנו להראות לו כיצד עשה את צרכיו. הוא נהג לבקש מתלמידיו להראות לו האם הם נימולים.
עורכי דינו של המנהל, עו"ד משה גלעד, מיכאל כרמל ויובל זמר הדגישו לאורך כל המשפט כי המנהל הודה בכל העובדות, אם כי נתן להן פירוש שונה, וכן שממקום של כבוד בקהילה הדתית לה הוא שייך, נמצא הוא כיום מחוץ לכל המסגרות כשהחברה שלו הקיאה אותו מתוכה.
המנהל הסביר כי היתה זו דרכו לחנך את הילדים. את ששת חודשי המאסר שנגזרו עליו יוכל להמיר בעבודות שירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
דרך לחנך את הילדים (אילוסטרציה)
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים