שתף קטע נבחר

שרון בישיבת הממשלה: היעד - תהליך מדיני מואץ

בישיבת הממשלה הראשונה פירט רה"מ יעדים נוספים: החזרת הביטחון לתושבי ישראל, מעבר לצמיחה כלכלית במשק ועידוד העלייה

ממשלת שרון השנייה מתכנסת הבוקר (ג') לישיבתה הראשונה. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בפתח הישיבה כי יעדי הממשלה החדשה בראשותו הם החזרת הביטחון לתושבי ישראל, כניסה לתהליך מדיני מואץ, מעבר למגמה של צמיחה כלכלית במשק והגברת קצב העלייה לארץ.
שר הביטחון, שאול מופז, העריך בישיבת הממשלה שהמתקפה האמריקנית בעיראק עשויה לפרוץ מאמצע חודש מארס ואילך. לדבריו, "קשיים באישור הצבת הצבא האמריקני בטורקיה על ידי הפרלמנט הטורקי עשויים לדחות במעט את השלמת ההיערכות הצבאית של ארה"ב". מופז הוסיף: "מומלץ לאזרחי ישראל לקדם את מוכנותם למלחמה, אך מערכת הביטחון עדיין אינה מחייבת זאת. החלטה על קפיצת מדרגה במוכנות תתקבל בעקבות הערכת מצב מעודכנת".

ישראל מימון מונה למזכיר הממשלה

בישיבה אושר מינויו של עו"ד ישראל מימון לתפקיד מזכיר הממשלה במקום גדעון סער. מימון, בן 37, תושב רמת גן, החל את דרכו לפני כ-10 שנים כמתחה במשרדו של היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד איתן הברמן. מאוחר יותר הוא המשיך כעו"ד במשרד וכשותף בו. הוא מתמחה במשפט ציבורי ומנהלי.
תחילה אמור היה מימון להתמנות ליועץ המשפטי במשרד רה"מ, אולם מינויו התעכב בשל הבחירות, והוא זכה לבסוף לתפקיד בכיר יותר כמזכיר הממשלה.
הישיבה צפויה להיות קצרה יחסית. בין היתר יובא בה לאישור תקנון לעבודת הממשלה, ותהיה סקירה של היועץ המשפטי, אליקים רובינשטיין, על הקמת הממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ההרכב החדש
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
שרון מצביע בישיבת הממשלה
צילום: איי פי
מומלצים