שתף קטע נבחר

ועד משרד הדתות מאיים להשבית שירותי הדת

בעקבות ההחלטה לפרק את משרד הדתות מאיים ועד העובדים כי לא יספק שירותי קבורה, נישואים וגיור. ההסתדרות: "אין לממשלה זכות לפרק את המשרד בלי לנהל משא ומתן עם העובדים"

ועד העובדים של משרד הדתות קרא הבוקר (ד') לממשלה לבטל את ההחלטה לפרק את המשרד בטענה שזו החלטה פוליטית. הוועד הזהיר, כי ינקוט עיצומים עד להשבתה כללית של כל שירותי הדת בישראל.
עובדי משרד הדתות התכנסו לדיון, בו השתתפו נציגי בתי הדין הרבניים, נציגי הרבנות הראשית, המועצות הדתיות, ונציג הסתדרות עובדי המדינה.
פנינה אלקיס, נציגת ועד העובדים של המשרד, אמרה ל-ynet: "אנחנו כדור במגרש הפוליטי. לכן נפסיק את מתן תעודות הכשרות בישראל, דבר שיגרום לשיתוק המשק. לא יינתנו שירותי כשרות, קבורה, נישואים, גירושים, גיור, הקצבות לאנשי דת מוסלמיים, והקשרים עם העולם הנוצרי ייפגעו".
נציג ההסתדרות שמטפל במשרד הדתות, רחמים לנדאו אמר, כי "משרד הדתות הוא בן ערובה של הממשלה. לא ניתן יד לפגוע בעובדים. נשבית את כל משרדי הממשלה, כי אין לה זכות לפרק את המשרד בלי לנהל משא ומתן עם העובדים".
למשרד הדתות תקציב של מיליארד וחצי שקלים לשנה, ועובדים בו יותר מ-200 איש. ההסתדרות הכריזה בתחילת החודש על סכסוך עבודה, לאחר שנודע על הכוונה לפרק את המשרד. ב-18 במרס תסתיים תקופת הצינון, מאז הוכרז סכסוך העבודה, ולאחריה מאיימת ההסתדרות להשבית את כל משרדי הממשלה.
ראש הממשלה עדיין לא הצליח לפתור את המחלוקת בדבר סמכויות סגן השר יצחק לוי, הממונה על פירוק המשרד, שאמר כי: "המשבר עוד רחוק מסיומו". בהסכם הקואליציוני אין אזכור לגבי תקופת כהונתו של לוי, ולכן צפויות חריקות נוספות בקואליציה סביב הסוגייה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכאל קרמר
סגן השר לוי. לא ברור כמה זמן יכהן
מיכאל קרמר
מומלצים