שתף קטע נבחר

כתב דרוזי של קול ישראל: מאבטחי רה"מ השפילו אותי

הכתב, איאד חרב, ביקש להיכנס לטקס בהשתתפות שרון - ונדרש לעבור בדיקות מקיפות. "למרות ששירתתי בצבא, הם משפילים אותי שוב ושוב רק בגלל שמי", הוא אומר

כתב דרוזי של קול ישראל בערבית, איאד חרב, אולץ לעבור בדיקות ביטחוניות נרחבות כדי להיכנס אתמול (ה') לאירוע בהשתתפות ראש הממשלה - בשונה מיתר עמיתיו העיתונאים. "המאבטחים השפילו אותי רק בגלל שמי", אמר חרב, ששירת בצה"ל, ל-ynet.
אחר הצהריים נערך בתיאטרון ירושלים טקס הענקת עיטורים לשוטרים, שוטרי מג"ב ומתנדבים. בין המשתתפים היו גם ראש הממשלה, אריאל שרון, השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, ומפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי.
עיתונאים שביקשו להיכנס לאירוע הציגו תעודת לע"מ (לישכת העיתונות הממשלתית), ונכנסו ללא כל בעיה. אולם כאשר ביקש כתב קול ישראל בערבית להיכנס, נמנעה ממנו הכניסה. חרב מספר: "כאשר המאבטחת הסתכלה על תעודת לע"מ שלי וראתה את השם שלי, היא אמרה לי: 'מה זה השם הזה? תביא לי תעודת זהות, ואני רוצה לבדוק אותך בצד'. אמרתי לה שזה לא בסדר שמבקשים ממני תעודת זהות ומעיתונאים אחרים מסתפקים רק בתעודת לע"מ".
לדבריו, "באותו שלב הגיעה האחראית על המאבטחים, הסתכלה על תעודת הזהות שלי, ורצתה ללכת עם התעודה כדי לבדוק אותה. אמרתי לה 'תביאי את התעודה. אני לא מוכן להיכנס לאירוע. נמאס לי מההשפלות האלה. כל פעם זה אותו סיפור: רק בגלל שהשם שלי שונה בודקים אותי בצורה אחת, ואת הכתבים האחרים בודקים בצורה אחרת. זה פוגע מאוד, במיוחד אחרי ששירתתי בצה"ל. הגיע זמן שהם ישנו את הגישה שלהם, ושיבדקו את כולם באותה צורה". רק בהתערבות נציג הדוברות של המטה הארצי, התאפשר לבסוף לחרב להיכנס לאירוע.
זו אינה הפעם הראשונה בה הכתב נתקל ביחס דומה ממאבטחי משרד ראש הממשלה. לפני כשנה וחצי, כאשר הגיע למשרד רה"מ, לאחר שקבע פגישה לצורך ראיון עם שר, הציג תעודת לע"מ. גם אז, כאשר הבחינו בשמו, ביקשו ממנו להציג תעודת זהות, לאחר מכן ביקשו ממנו תעודת שחרור, ולאחר שגם זו לא הספיקה - ביקשו ממנו גם רשיון נהיגה. בשלב הזה החליט הכתב לעזוב את המקום.
מלשכת רה"מ נמסר בתגובה כי "תעודת לע"מ אינה מתירה פטור מבדיקה לאף עיתונאי, לא ליהודי ולא לזה שאינו יהודי. גם באירוע זה, בניגוד למצוין, עברו כל העיתונאים בדיקה ביטחונית. הכתב התבקש להציג תעודת זהות לאימות פרטיו. כשאומתה זהותו, הוא נבדק כמו העיתונאים האחרים, ללא הבדל. אם נגרמה עוגמת נפש לכתב, אנו מצרים על כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
בדיקות ביטחוניות. דין שונה ליהודים ולדרוזים (תמונת ארכיון)
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים