שתף קטע נבחר

382 תושבים מחולון ומבת ים חלו בסרטן המעי הגס

הנתונים בבת ים ובחולון גבוהים מהממוצע הארצי. 1,500 גברים ונשים נפטרו השנה מהמחלה. זהו הסרטן השני בשכיחותו בישראל ומופיע בשיעור דומה אצל גברים ונשים. תוקפת בעיקר יוצאי אמריקה ואירופה. תזונה נכונה מפחיתה את הסיכון לחלות

382 מקרים של סרטן המעי הגס התגלו בשנים 99'-2000 בקרב נשים וגברים מחולון ומבת ים. כך עולה מנתונים שנחשפו על ידי האגודה למלחמה בסרטן ומשרד הבריאות במסגרת שבוע המודעות לסרטן המעי הגס בישראל שנערך לאחרונה.
סרטן המעי הגס הוא הגידול השני בשכיחותו בקרב האוכלוסייה בישראל, ומופיע בשיעור דומה אצל נשים וגברים. עפ"י הנתונים, בבת ים נרשמו 190 מקרים, מתוכם 101 נשים ו-89 גברים, של אנשים שחלו בסרטן המעי הגס. בחולון נרשמו 192 מקרים בתקופה המדוברת, מתוכם 95 נשים ו-97 גברים.
לפי נתוני רישום הסרטן הלאומי, אובחנו בישראל בשנה האחרונה כ-3,000 נשים וגברים שלקו בסרטן המעי הגס. כ-1,500 נשים וגברים מתו השני ממחלה זו. בקרב רוב החולים מתגלה סרטן זה בשלב מתקדם של המחלה, עקב היענות נמוכה בציבור לביצוע בדיקה לגילוי מוקדם של המחלה. כשהמחלה מתגלה בשלב מוקדם, סיכויי הריפוי מגיעים לכ-90 אחוז. מחקרים חדשים קבועים כי תזונה נכונה, הכוללת אכילת פירות וירקות טריים, בשילוב פעילות גופנית מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס.
מנהל רישום הסרטן לאומי במשרד הבריאות, ד"ר מיכה ברחנא, הבהיר כי הנתונים המתייחסים לאזור הם גבוהים מהממוצע, אם כי לא באופן מיוחד. "מדובר בפחות מקרים מסרטן השד, אבל מספר האנשים שנפטרים מסרטן המעי הגס הוא גדול בכחצי ממוות כתוצאה מסרטן השד. המשמעות היא שסרטן המעי הגס הוא הרבה יותר חמור.
"75 אחוז מהנשים שלוקות בסרטן השד נשארות בחיים ואילו בסרטן של המעי הגס רק כ-50 אחוז נשארים בחיים. מדובר במחלה שתוקפת בעיקר יוצאי אמריקה ואירופה ופחות יוצאי אפריקה ואסיה. ישנה בדיקה מאד פשוטה לאיתור המחלה. אולי יש בה אי נעימות מסוימת, אבל מומלץ לעבור אותה".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנתונים המתייחסים לאזור גבוהים מהממוצע
מומלצים