שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרשות השנייה תיזום מחקר בעניין "המורדים"

  כך החליטה אמש (רביעי) ועדת הטלוויזיה של הרשות, בעקבות הטענות שהועלו כנגד הסדרה

  הרשות השנייה תיזום מחקר בנושא השפעת תכניות על בני נוער והתנהגותם בנושאי אלימות, מין ושימוש בסמים. ההחלטה התקבלה אמש (רביעי) בישיבת ועדת הטלוויזיה, שעסקה בטלנובלת הצעירים "המורדים". בנוסף, ברשות מתכוונים לערוך קבוצות מיקוד של הורים וילדים במטרה לבחון את השפעות הסדרה, ולשקול את סיווג הסדרה לבני 12 ומעלה. יו"ר ועדת טלוויזיה, מוסקו אלקלעי, אמר אמש כי דיון זה הוא אחד מסדרה של דיונים שהרשות עורכת לאחרונה, בנושא התפקיד של השידור המסחרי-ציבורי והשפעתו על החברה הישראלית.
  בדיון שנערך אתמול, נוסף על חברי ועדת הטלוויזיה, השתתפו גם אנשי מקצוע מהאקדמיה וממשרד החינוך. עוד השתתפו ד"ר יצחק קדמן, יו"ר המועצה לשלום הילד ומפיקי הסדרה בישראל – יאיר דורי ונדב פלטי. הדוברים בדיון התייחסו להשפעתה של הסדרה על בני הנוער ועל דיווחים המתקבלים מבתי הספר לגבי חיקוי אלמנטים שונים מתוך הסדרה – ובמיוחד בנושאי אלימות, מיניות ושימוש בסמים. הדוברים הסכימו כי הסדרה עוסקת בסוגיות המטרידות בני נוער ומעבירה מסרים של "טוב" ו"רע", אולם יש לבחון את משך הזמן שבין העלאת הסוגיה לבין הצגת פתרונה המוסרי, שכן ייתכן והמרחק הרב בין הבעיה והפתרון מקשה על הילדים את הטמעת הפתרון.
  הדיון שהתקיים הינו ראשית הסבב השני של עיסוק מועצת הרשות השנייה בטלנובלת הנוער הפופולארית. במהלך חודש דצמבר עלתה הסדרה לדיון במועצה – ואף עלתה ההצעה לחייב את שידורה אחרי עשר בערב – אולם לבסוף הוחלט לחייב את גיא זהר, סמנכ"ל התוכניות, לצפות בכל פרקי הסדרה טרם שידורם. אולם, בחודשים האחרונים נמשכו פרסומים שונים בעיתונות המייחסים לסדרה השפעה שלילית על בני הנוער. בראיון ל-ynet הסביר יאיר דורי, ממפיקי הסדרה, כי הוא מוכן לשמוע ולקבל ביקורת, כאשר היא מגיעה מגורמים רציניים שבדקו היטב את הדברים – אולם סוג הטענות המושמעות אינן נסמכות על בדיקה רצינית. תוצאות הדיון שהתקיים אתמול מעידות על שינוי כיוון מבחינת הרשות השנייה תוך קבלת החלטה עקרונית לחקור בצורה מסודרת את השפעות הסדרה.
  יצוין כי הסדרה משודרת גם ב"פוקס קידס", הנמצא תחת פיקוח המועצה לשידורי הכבלים והלווין. בדיון שנערך במועצת הכבלים הוחלט להסתפק בחיוב הערוץ לתייג את הסדרה כמוגבלת לצפיית ילדים, אולם לא לאסור את שידורה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  המורדים. בחקירה
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים