שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב ביקשה מישראל לשפוט את פול פוט
  כך גילה היועץ המשפטי רובינשטיין. המקרה אירע בשנות ה-70. ישראל השיבה בשלילה

  במהלך שנות ה70 ביקשה ארה"ב מישראל להעמיד לדין בארץ את פול פוט, מנהיג החמר רוז' מקמבודיה. כך גילה היום (ה') אליקים רובינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה, שנאם במרכז הבין תחומי בהרצליה בכנס בנושא ישראל ובית הדין הבינלאומי-פלילי.
  רובינשטיין סיפר כי ארה"ב פנתה לישראל משום שבמשפט האמריקני לא היתה אפשרות להעמיד לדין את פוט, בעוד שבישראל ניתן היה להעמידו לדין על סעיפי השמדת עם, שנחקקו לצרכי העמדתם לדין של פושעי מלחמה נאצים. ישראל השיבה לארה"ב בשלילה, כיוון שביקשה שלא לפעול כבית דין בינלאומי.
  רובינשטיין העלה את הנושא בהתייחסו לניסיון להעמיד לדין את אריאל שרון בבלגיה. "מזה שנתיים אנחנו מוציאים אנרגיות והמון כסף לנושא שאין לו כל שחר והם ממשיכים בשלהם ועולם כמנהגו נוהג". אמר רובינשטיין והוסיף: "אנחנו מדינה שלקחה מאוד ברצינות את 'סברה ושתילה'. ועדת כהן עשתה עבודה יסודית, ובסיומה לא היתה כל המלצה להעמיד לדין פלילי את הקצינים".
  עוד הוסיף רובינשטיין כי בשנת 2000 משרד החוץ בישראל היה בדעה שיש להיכנס לבית הדין כשותפים לבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג, אולם, כעבור שנה השתנתה הגישה בישראל. "מטבע הדברים עם ישראל, שהיה קורבן לפשעי מלחמה בשואה, אמור היה לתמוך ברעיון הזה אילו חיינו בעולם אידיאלי, ישר, ואמיתי. אולם אנו נמצאים בעולם מורכב, ויש לנו אחריות לצה"ל ולגורמי הביטחון שמצבעים את עבודתם", אמר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים