שתף קטע נבחר

סקר: מרידור מוביל במירוץ בי-ם, ברקת אחריו

הסקר נערך עבור הליכוד. גורמים במפלגה: 30 אחוזי התמיכה שחוזה הסקר למרידור - מאכזבים מבחינתו. הערכה: ירוץ ברשימה עצמאית, אך רק לאחר שרה"מ יבטיח לעזור

דן מרידור מוביל במירוץ לראשות עיריית ירושלים, עם מעט יותר מ-30 אחוזי תמיכה. כך עולה מסקר של רפי סמית, שנערך עבור הליכוד. על-פי הסקר, במקום השני מפתיע איש העסקים ניר בַּרְקַת, עם 24%.
אחריהם ניצב ח"כ רוני בראון, עם כ-12 אחוזי תמיכה, וסגן ראש העיר יגאל עמדי, עם שישה אחוזים. גורמים במערכת הפוליטית אומרים שהשר נתן שרנסקי, שהזמין סקר נפרד, נהנה מכ-17 אחוזי תמיכה, אך סיכויו להשיג את תמיכת החרדים קלושה.
למרות שמרידור ניצב במקום הראשון, התוצאות הן בגדר אכזבה מסויימת עבורו. בליכוד אומרים כי הוא ציפה לרוב ברור יותר, כדי להחליט סופית על התמודדות. בסביבתו של מרידור אומרים כי "עליו ללמוד את התוצאות", בטרם יוכל להכריז על מועמדותו.
במערכת הפוליטית מעריכים שאם מרידור אכן יציג את מועמדותו, הוא יעשה זאת במסגרת רשימה עצמאית, ולא במסגרת הליכוד. אך גם כדי לרוץ עצמאית, זקוק השר לשעבר לתמיכת הליכוד. אחת השאלות שיבדוק מרידור היא האם ראש הממשלה יתמוך במועמדותו, ויפעל להסרת המועמדות של חברי הליכוד בראון ועמדי, אשר "נוגסים" בקולות פוטנציאליים.
איש העסקים, ניר ברקת, ממוקם אמנם רק במקום השני, אך בתור המועמד היחיד עד כה שהכריז על התמודדות - הוא עשוי להתבסס כאופציה הריאלית היחידה בפני המצביעים, ואף "להישאב" לתוך הוואקום שנוצר בהיעדר הכרזה דומה בקרב המתחרים.
בליכוד אומרים כי הגט שנתן ראש הממשלה לחרדים בהרכבת הממשלה משחק אף הוא לטובתו של ברקת: כצעד מחאה, עשויים החרדים להודיע על תמיכתם בו - ובכך להעניש את שרון. עם זאת, ראש העיר הנוכחי, אורי לופליאנסקי, שהחליף את אהוד אולמרט והפך לראש העיר החרדי הראשון בבירה - עשוי אף הוא להתמודד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מרידור. לומד את התוצאות
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: גבי מנשה
ברקת מתארח בפורום ynet. ירוויח מהגט לחרדים?
צילום: גבי מנשה
צילום: סבסטיאן שיינר
לופליאנסקי. ינסה לשמור על הכיסא?
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים