שתף קטע נבחר

מצנע שוקל: בחירות עוד 4 חודשים

מקורביו אומרים כי הוא בטוח בנצחונו בבחירות פנימיות ומזהירים: עכשיו מתחילה המלחמה בבן אליעזר ואנשיו

יושב ראש מפלגת העבודה, ח"כ עמרם מצנע, שוקל להיענות לקריאתה של ח"כ דליה איציק - ולקיים את הבחירות לראשות המפלגה תוך כארבעה חודשים מהיום. כך נודע ל-ynet.
מצנע קיים בסוף השבוע התייעצויות עם מקורביו, בהן נבחנו האפשרויות העומדות בפניו - כולל פרישה. אפשרות זו ירדה לפי שעה מהפרק. כעת צריך מצנע להחליט כיצד לנהוג: לקיים את הבחירות בעתיד הקרוב, או להמתין למועדן על פי חוקת המפלגה, קרי בעוד כשנה.
גורמים בכירים במפלגת העבודה, המקורבים למצנע, אומרים כי הוא בטוח בנצחונו בבחירות הפנימיות, ללא קשר למועדן. עם זאת, מצנע מבקש להתחיל מיד בשיקומה של המפלגה, שיקום שידרוש ממנו לבצע, בין היתר, קיצוצים כואבים בכוח האדם ובתקציבים, וכן רפורמות בכמה מהסניפים ברחבי הארץ. הליך זה עשוי לפגוע בפופולריות שלו במהלך הזמן, ולהקטין את סיכוייו לנצח בבחירות, אם ייערכו בעתיד הרחוק.
לעומת זאת, על פי סקרים שהתפרסמו בשבועות האחרונים, זוכה כיום מצנע לאהדה רבה מאוד בקרב מתפקדי מפלגת העבודה, על אף מה שנדמה כשליטה של בנימין בן אליעזר בסיעה ובמרכז. אי לכך, בחירות בחודשים הקרובים יגדילו את סיכוייו של מצנע להיבחר בשנית ברוב גדול לראשות המפלגה. רוב כזה יאפשר לו לפעול בחופשיות ולהוביל מהלכים נדרשים בתוך המפלגה, וכן לנטרל את כיסי ההתנגדות נגדו, אותם מוביל יריבו בן אליעזר.

זריקת מרץ בעקבות המאבק במרכז המפלגה

מאז ירד בכעס מהבמה בביתן 32 בגני התערוכה ביום חמישי האחרון, לאחר המאבק ביריביו במרכז העבודה, הספיק מצנע לקרוא עשרות מכתבי עידוד שקיבל בפקס ולצבור כוחות. ביום שישי חזר לשדר את תוכניתו האישית ברדיו חיפה, הפעם בנושאים לאומיים, ושבת בבוקר, כהרגלו, ירד אל חוף הים בחיפה. מי שציפה לראות אותו מדוכדך לאחר האירועים במרכז המפלגה, הופתע לפגוש מצנע חייכני, מעודד, נמרץ הרבה יותר ממה שהיה לפני ימים אחדים במזנון הכנסת.
ביום שני למשל, ליד אחד השולחנות, סיפר מצנע לכמה חברים מחיפה שבאו לבקרו, עד כמה הוא מתגעגע לעיר אותה ניהל בעשר השנים האחרונות, לעשייה, לאנשים. "לא ידעתי כמה קשה תהיה לי הפרידה", אמר לחבריו.
העימות החריף עם תומכיו של בן אליעזר נתן זריקת מרץ אמיתית ליו"ר המפלגה. "אני בכלל לא מתרגש ממה שהיה ביום חמישי", אמר מצנע ל-ynet בשבת אחר הצהריים. "זה ממלא אותי במוטיבציה ובאדרנלין. מה שקרה במרכז זה לא רציני. זה היה רק מיעוט היסטרי ורעשני שגנב הצבעה, והרגיז את הציבור של מפלגת העבודה. מה שקרה שם הוא עיוות מוחלט של רצונו של הבוחר".
"סוף סוף נתנו לנו אתגר", אמרו מקורביו של מצנע. "אם רוצים לבדוק מה הכוח שלנו במפלגה, אנחנו נראה להם. כל הזמן נהגנו בפואד ובאנשיו בכפפות של משי. זה נגמר. לא ניתן להם להרוס את מפלגת העבודה. מעכשיו והלאה, פואד ואנשיו יקבלו תגובה הולמת. בלי כפפות. עכשיו מתחילה המלחמה".
מקורביו של מצנע אמרו כי מצנע משוכנע כיום, יותר מתמיד, כי הכישלון הגדול של העבודה בבחירות קשור ישירות לישיבה בממשלת אחדות ולמי שהכניס אותה לשם, בנימין בן אליעזר, בו הוא מתכנן להיאבק ולהשיב לו מלחמה שערה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
נמרץ יותר. מצנע
צילום: אתר הכנסת
מומלצים