שתף קטע נבחר

מצנע: "לא שולל הצטרפות לממשלת חירום לאומית"

יו"ר מפלגת העבודה הפתיע את חברי הסיעה כשהכריז כי אינו פוסל על הסף חבירה לממשלת שרון: "הכל תלוי בראש הממשלה ובכוונותיו". בלשכת שרון משיבים: אין מצב חירום. סיעת העבודה הסירה את הצעת אי האמון בממשלת שרון שהיתה אמורה לעלות לסדר יומה של הכנסת בשבוע הבא

יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, הפתיע היום (ה') את חברי סיעת מפלגת העבודה, כשהצהיר כי אינו שולל על הסף הצטרפות לממשלת חירום לאומית.
בפתח הישיבה שהתקיימה בבית מפלגת העבודה בתל אביב אמר מצנע: "אני לא שולל את הצטרפות המפלגה לממשלת חירום לאומית - אם יהיה צורך בכך". מצנע הוסיף, כי הצטרפות העבודה תלויה בראש הממשלה, אריאל שרון, ובכוונותיו.
גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו ל-ynet בתגובה לדברי מצנע: "אנחנו לא במצב חירום. בשעה שאזרחי ישראל נקראים להתנהג כרגיל, ללכת לעבודה ולבתי הספר, אין שום סיבה להקמת ממשלת חירום". כידוע, אין תיקים פנויים בממשלה, אלא אם מפלגת העבודה מעונינת להצטרף כשחבריה יהיו שרים בלי תיק.
מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, תקף במהלך הישיבה את ראש הממשלה, על שטרם זימן לפגישת עידכון את מצנע. "ראש הממשלה מחוייב על פי חוק לקיים שיחות עדכון עם יו"ר האופוזיציה. אני קורא לו לציית לחוק", אמר פינס. בלשכת ראש הממשלה אמרו בתגובה כי שרון "מודע לחוק ואם יווצר מצב שיצריך עדכון כזה הוא יזמן את מצנע".
ישיבת הסיעה היתה אמורה לדון היום במשך שעות ארוכות במהלכים האסטרטגיים שעל מפלגת העבודה לעשות באופוזיציה, אולם עד מהרה נדחה הדיון בעניין זה בשל המלחמה בעיראק.
יו"ר סיעת העבודה, ח"כ דליה איציק, אמרה לפני הישיבה: "אנחנו קואליציה למדינת ישראל ולכן, כאשר קיים חשש לאיום, ואפילו הקלוש ביותר לביטחונה של המדינה, יש נושאים אופוזיציוניים שניתן לדון בהם במועד אחר".
עוד אמרה איציק כי היא מתכוונת לבטל את הדיון בהצעת אי האמון שהגישה ואשר היה אמור לעלות לסדר יומה של הכנסת בשבוע הבא בשל המלחמה בעיראק. "זה לא הזמן לחפש דרך להפיל את ממשלת שרון", ציינה איציק. קודם לכן פנה יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת גדעון סער, אל איציק ואל סיעות יהדות התורה וש"ס וביקש ממהם להסיר הצעת אי האמון. בעקבות הפניה גם ש"ס וגם יהדות התורה הסירו את ההצעה.

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא שולל. עמרם מצנע
צילום: איי פי
צילום דודו פריד
קואליציה למדינת ישראל. דליה איציק
צילום דודו פריד
מומלצים