שתף קטע נבחר

תוכנית נתניהו: שכר השוטרים לא יופרד משכר אנשי הקבע

לאחר מאבק עיקש של צמרת המשטרה בתוכנית נתניהו לקיצוץ בשכרם של השוטרים וניתוקו מזה של שכר אנשי הקבע בצה"ל, הוחלט שלא להכליל את ההצעה בתוכנית הכלכלית

לאחר מאבק עיקש של צמרת המשטרה והשר לביטחון פנים, צחי הנגבי (ליכוד), הגיעו הערב (ב') משרד האוצר והמשטרה להסכמה לפיה לא תכלל בתוכנית הכלכלית החדשה של שר האוצר בנימין נתניהו ההצעה לנתק את שכר השוטרים והסוהרים משכרם של משרתי הקבע בצה"ל.
היום נפגשו השר ממשרד האוצר, מאיר שטרית, והשר לביטחון פנים המפכ"ל, רב ניצב שלמה אהרונישקי, ונציגים נוספים של המשטרה. בסיום הפגישה הוסכם שלא לנתק את שכר השוטרים והסוהרים משכרם של משרתי הקבע בצה"ל. בנוסף, הוחלט על קיצוץ של 150 מיליון ש"ח מתקציב המשרד לביטחון פנים וכן לבטל את ההטבה של מס הבריאות וקיצוץ בתנאי השירות ב-15%.
הצדדים הגיעו היום להסכמה לאחר מאבק עיקש, אל מול הכוונה להפחית את שכרם של השוטרים ולהפרידו משכר אנשי הקבע בצה"ל. כאלפיים שוטרים שקלו לפרוש מהמשטרה עקב ההחלטה, בהם גם קצינים בדרגת ניצב.
אמש אמר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, כי בכוונתו "לשכב על הכביש" בעניין ההפרדה בין שכר השוטרים משכרם של משרתי הקבע בצה"ל, ולשר האוצר אמר כי מדובר בתקיעת סכין בגב המשטרה.
היום, בעקבות ההסכם, מברכים השר לביטחון פנים, המפכ"ל ונציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר אורית אדטו, את ההסכמה שהושגה לפיה לא ינותק שכר השוטרים משכר המשרתים בקבע.
השר הנגבי הוסיף, כי גם בעתיד לא יסכים לשום פגיעה בהצמדת שכרם של אנשי המשטרה ושירות בתי הסוהר לזה של אנשי צה"ל. המפכ"ל הבהיר אף הוא, באופן חד משמעי, כי אין בכוונתו לדון בעתיד בנושא ביטול הצמדת שכר השוטרים למשרתי הקבע בצה"ל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום חגי אופן
הודיע כי "ישכב על הכביש". רב ניצב שלמה אהרונישקי
צילום חגי אופן
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
הודיע כי לא יסכים לשום פגיעה בהצמדת שכר השוטרים לזה של אנשי הקבע. הנגבי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים