שתף קטע נבחר

בראון ללפיד: הפכת את הוועדה למינוי שופטים לחותמת גומי

ח"כ רוני בראון הגיש הצעה לדחיית הרכב הוועדה למינוי שופטים, בטענה ששר המשפטים לפיד כבר קבע מראש, יחד עם נשיא בית המשפט העליון, מי יהיו ארבעת השופטים החדשים בבית המשפט העליון. בלחץ לפיד נפלה ההצעה בכנסת ומינוי השופטים יתקיים בקרוב, ככל הנראה, על פי העדפות לפיד

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ רוני בראון, מאשים את שר המשפטים יוסף (טומי) לפיד, כי הפך את הוועדה למינוי שופטים בכנסת לחותמת גומי.
אתמול הגיש ח"כ בראון הצעה למליאה לדחות את הרכב הוועדה למינוי שופטים בכנסת, במטרה לגרום לדחייה במינויים של ארבעה שופטים חדשים לבית המשפט העליון. זאת בעקבות הפרסומים בסוף השבוע, לפיהם כבר החליטו שר המשפטים לפיד ונשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, על "בחירת" ארבעה שופטים חדשים לבית המשפט העליון (אליקים רובינשטיין, עדנה ארבל, מרים נאור ואשר גרוניס) ובכך נטרלו את כוחה של הוועדה למינוי שופטים. ח"כ בראון טען כי הסיכום בין לפיד לברק הוא פסול וכי הוא גרם לזילות במעמדם של נבחרי הציבור בוועדה, בכך שהפך אותה לחותמת גומי.
בלחץ שר המשפטים נדחתה הצעתו של ח"כ בראון בכנסת. ל-ynet נודע כי לפיד איים על בראון, כי אם ימשיך לנסות למנוע את מינוי השופטים, הוא "ידאג להעלות מחדש את פרשת בראון-חברון".
בעקבות דחיית ההצעה של בראון, ידונו היום בוועדת חוקה חוק ומשפט, במינוי חברי הוועדה, מה שיקדם את מינוי השופטים. בראון יציג בפני הוועדה את עמדתו, אולם לא יהיה בכוחו להשפיע על סבב מינוי השופטים הנוכחי. יו"ר הוועדה, ח"כ מיכאל איתן, הניח אף הוא הצעת חוק הקשורה לנושא, על פיה, ישונה הליך בחירת השופטים, כך שלנבחרי הציבור תהיה מירב ההשפעה על ההליך. איתן ניסה להביא את החוק לקריאה ראשונה לפני הפגרה, אליה יוצאת השבוע הכנסת. אולם בשל עומס הצעות החוק, הצעת החוק של איתן תידון רק לאחר הפגרה, בחודש מאי, ולכן היא אינה רלוונטית למינוי הנוכחי של השופטים לעליון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 33
סיכום מראש. לפיד
צילום: ערוץ 33
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
זילות במעמד נבחרי הציבור. בראון
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים