שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ ליבוביץ' משינוי נפגש עם מנהיגים פלסטינים
  ח"כ ליבוביץ' הסביר כי "לא הרגשתי צורך לדווח למרכיבי הקואליציה על הפגישה. אם ראש הממשלה נפגש בחשאי עם אבו-מאזן, מדוע אני לא יכול?". ח"כ אלדד (האיחוד הלאומי): הנפגש עם האוייב ללא רשות - "משתף פעולה"

  ח"כ אילן ליבוביץ' ממפלגת שינוי, החבר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, נפגש היום (ג') עם שורה של מנהיגים פלסטינים בבית מלון במזרח ירושלים.
  ליבוביץ' נפגש בין היתר עם שר ההסברה הפלסטיני, יאסר עבד-רבו, סאיב עריקאת, חבר הקבינט הפלסטיני וכן עם נביל קאסם וסמיר רנטיסי. המפגש נערך בעקבות בקשה של ההנהגה הפלסטינית להכיר את משנתה של סיעת שינוי, השלישית בגודלה בכנסת ובסיועה של קואליציית השלום והקרן לשיתוף כלכלי.
  מדובר בפגישה ראשונה בין הצדדים, שהביעו נכונות להמשיך ולהפגש. ליבוביץ' אמר כי יציע בישיבת הסיעה הבאה של שינוי להמשיך את המפגשים, ואף לצרף מספר ח"כים נוספים. "חלק מהם לא מכירים את העמדות שלנו. לא הסתרתי מהם שיש גורמים בשינוי שהגיעו גם מצומת".
  ליבוביץ' הוסיף: "אנחנו מפלגת מרכז, ולא הרגשתי צורך לדווח לכל מרכיבי הקואליציה על הפגישה. אם ראש הממשלה נפגש בחשאי עם אבו-מאזן, מדוע אני לא יכול? אני מקווה כי ביום חידוש המו"מ תהיה להם עדיין אוזן קשבת בצד הישראלי".
  בקואליציה הביעו תרעומת על המפגש. ח"כ אהוד יתום (ליכוד): "אני מופתע לשמוע. אני מציע לכל ח"כ שיקבל אישור מוסמך. אין שני גופים קואליציונים, יש רק גוף אחד וזה ממשלת ישראל".
  ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי), קרא לשר החוץ, סילבן שלום, להעמיד את ח"כ לייבוביץ' "במקומו הראוי". "איש לא הסמיך אותו לדבר עם האוייב בזמן מלחמה וכל מי שמקיים מגע עם הרשות הפלסטינית ללא רשות דינו כמי שמשתף פעולה עם האוייב".
  יו"ר הקואיליציה, ח"כ גדעון סער, סירב להתייחס לידיעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים זיו
  ח"כ ליבוביץ'. יציע להמשיך בפגישות
  צילום: חיים זיו
  צילום: גלי תיבון
  עריקאת. היכרות עם סיעת שינוי
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים