שתף קטע נבחר

בלומנטל תקבל שימוע למרות התנגדות היועץ

היועץ המשפטי לממשלה ביקש מוועדת הכנסת להסיר את חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל, כדי שניתן יהיה להעמידה לדין בגין עבירות מתן שוחד. לבסוף קיבל את דעת חברי הכנסת והסניגור של בלומנטל והסכים להעניק לה זכות לשימוע - למרות טענתו שלבלומנטל היו הזדמנויות רבות לספר למשטרה את גרסתה

ועדת הכנסת דנה הבוקר (ד') בבקשת היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, להסיר את חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל. חברי הכנסת וסניגורה של בלומנטל שהשתתפו בדיון טענו כי לפני שדנים בהסרת החסינות, היא זכאית לשימוע. היועץ המשפטי קיבל את דעתם וקבע כי השימוע ייערך בשבועיים הקרובים.
היועץ המשפטי לממשלה מבקש להסיר את חסינותה של בלומנטל, כדי שניתן יהיה להעמיד אותה לדין, בגין עבירות של מתן שוחד בחירות, לפני הפריימריס בליכוד. בלומנטל הגיעה לדיון עם עורך דינה, אורי וגמן. במהלך הדיון היא לא דיברה, ורק בסופו אמרה: "הצדק ייצא לאור".
חברי הכנסת בוועדה, 12 במספר, בהם יו"ר הוועדה ח"כ רוני בראון וח"כ מיכאל איתן, הביעו תמיכה בקולגה. בתחילת הדיון ביקש יו"ר סיעת שינוי, ח"כ חן רשף, מהיועץ המשפטי, לאפשר לבלומנטל שימוע בטרם יבקש מהכנסת את הסרת חסינותה. "יש שרים בממשלה שמודים בריש גלי שמינו 150 מינויים פוליטיים וכולם עוברים על כך לסדר היום", אמר ח"כ רשף. "כנגד, יש מצב של גברת עדינה שכל החטא שלה, שאירחה את תומכיה בליל הבחירות במלון. בעיני יש מידה של ספק האם זה אכן שוחד". רשף ציין עוד כי לעומת זאת, בפרשות הגדולות, בהן מעורבות עמותות בליכוד ובעבודה, החקירות נמשכות שנים ואיש אינו מזרז את סיומן.
היועץ המשפטי התנגד למתן זכות שימוע לבלומנטל. לדבריו, לחברת הכנסת היתה הזדמנות להביא את גרסתה בפני המשטרה והיא לא עשתה זאת. "אינני מכיר שימוע למי ששמר על זכות השתיקה", אמר רובינשטיין. "בחקירתה ספרתי למעלה מ-100פעמים את המלים 'אני בחרתי בזכות השתיקה', גם לשאלות טריוויאליות שנשאלה".
עו"ד וגמן טען מנגד כי היה סילוף בדבריה של בלומנטל לאורך כל הדרך והדלפות מכוונות ממהלך החקירה שנועדו לפגוע בה. לדברי וגמן, "בלומנטל כפרה בחשדות ודחתה אותן על הסף". עורך הדין ציין עוד כי "התמונה שמציג היועץ המשפטי היא חלקית".
בסופו של הדיון, בלחץ חברי ועדת הכנסת, הסכים היועץ המשפטי רובינשטיין לערוך לבלומנטל שימוע בנושאים המשפטיים ולא העובדתיים, בטענה כי "אני לא חוקר". הכוונה היא שהשימוע יעסוק בהשגות משפטיות שיש לסניגור, כמו האם העבירות המיוחסות למרשתו מצדיקות הסרת חסינות והאם, בהנחה שאכן אירחה על חשבונה בבית מלון את תומכיה, האם מדובר בעבירה פלילית. הסניגור יעלה עוד בשימוע את השאלות האם יש אינטרס אמיתי לציבור להעמיד את בלומנטל לדין והאם פיטוריה מתפקיד סגנית שר והעובדה שלא קיבלה תפקיד בממשלה החדשה, אינם מהווים עונש מספק עבורה.
השימוע יתקיים בשבועיים הקרובים. המשך הדיון בוועדת הכנסת לגבי הסרת החסינות נדחה עד לאחר השימוע, ל-8 באפריל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שימוע בקרוב. בלומנטל
צילום: שאול גולן
צילום: צביקה טישלר
רשף. גברת עדינה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים