שתף קטע נבחר

לאחר 26 ימי עבודה: הכנסת יצאה לפגרה

יו"ר הכנסת: "הייתי רוצה לראות את הח"כים עובדים בכנסת, כפי שעבדו למען עצמם בבחירות". רק 26 חברי כנסת הגיעו לכל ימי העבודה. השר נתניהו נכח רק ב-9 ימי דיונים. יו"ר הכנסת ביקש מהאחים יתום לייעץ בנושאי ביטחון

הכנסת ה-16 יצאה אתמול (ד') לפגרת החורף עד לאחר חופשת הפסח (12 במאי). הח"כים שהושבעו ב-17 בפברואר הספיקו לעבוד 26 ימים בלבד, וזו להם החופשה השנייה לאחר חופשת הפורים.
רק 21 חברי כנסת פקדו את המשכן בכל 16 הפעמים בהם התכנסה המליאה. שר האוצר, בנימין נתניהו, הגיע רק תשע פעמים לדיונים במליאה.
במהלך הפגרה תמשיך עבודת הוועדות בכנסת וחברי הכנסת יידרשו להופיע לדיונים, כמו כן תתכנס המליאה ליום אחד במהלך הפגרה, על מנת להצביע על התכנית הכלכלית.
לדברי ח"כ מתן וילנאי, "אין עוד שום מקום עבודה שעובד כך. איזה מסר מתקבל בציבור בעת הקשה הזו שהמחוקקים והכנסת יוצאים לפגרה אחרי חמישה שבועות עבודה בלבד, כשעל הפרק מונחים נושאים חשובים והצעות חקיקה אותם יש לקדם וכרגע הכל נעצר" .
דניאל בנלולו (ליכוד) אמר, כי לא תהייה לו פגרה, "מאחר שאני חבר בשלוש ועדות שיפעלו במרץ רב בפגרה". רוני בריזון (שינוי) אמר, כי "ישקלו לבטל את הפגרה מייד לאחר שיבטלו את חג הפסח". יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, הוסיף בעניין הפגרה, כי היה רוצה לראות את הח"כים עובדים בכנסת, "כפי שעבדו למען עצמם בבחירות".
חברי הכנסת הספיקו להניח על שולחן הכנסת למעלה מ-450 הצעות חוק פרטיות, ביניהן הצעת חוק המונעת ביצוע צווי עיקול בנוכחות ילדים של ח"כ קולט אביטל, הצעת חוק למניעת הגירה שלילית מירושלים של אופיר פינס והצעת חוק לאיסור פרסום סקרים של אבשלום וילן. כל הצעות החוק הללו ואחרות, ימתינו לח"כים עד לתום הפגרה.

האחים יתום יסייעו בנושאי ביטחון לכנסת

תקציב הכנסת לשנת 2003 עומד כעת על 286 מיליון שקל. יו"ר הכנסת אמר כי יביא עד ה-14 בחודש בפני ועדת הכנסת דרישה להפחית את שכר הח"כים בשמונה אחוזים.
ריבלין הודיע גם כי הוא מתכוון להיעזר בשירותיהם של חברי הכנסת אהוד ודני יתום. השניים יהיו מעין "ועדה מייעצת ביטחונית" של הכנסת, בכל הקשור לנושאי ביטחון, אבטחה ומודיעין, וזאת לאור איומי ארגוני הטרור לפגוע באישי ציבור ישראלים.
ריבלין אמר כי "אישי ציבור נעשים מטרה של גורמי טרור ולא רק פלסטינים, מה שמחייב אותנו להעמיד לרשותם הגנה שעולה ממון רב". מתברר כי עלות ההגנה על יו"ר הכנסת ויו"ר האופוזיציה עומדת על 800 אלף שקל בשנה. עלות המכוניות המשוריינות עומדת על 3.2 מיליון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום לע מ
"שיעבדו כמו שעבדו בשביל עצמם". ריבלין
צילום לע מ
צילום: מתוך אתר הכנסת
"לא תהיה לי פגרה". בנלולו
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: צביקה טישלר
"קודם יבטלו את חג הפסח". בריזון
צילום: צביקה טישלר
מומלצים