שתף קטע נבחר

השב"כ: נטילת האחריות על פציעת הפלסטינים "מופרכת"

תלמידים מצאו מטען חבלה בבית-ספרם, והוא התפוצץ בידיהם. לפחות שלושה מהפצועים במצב אנוש. ארגון ימין קיצוני הודיע: אנחנו אחראים. השב"כ: ההצהרה "לוקה בחסר", ומוסריה אינם מכירים את האירוע. משטרת ש"י חוקרת

עשרות תלמידים פלסטינים נפצעו בפיצוץ שאירע בשעות הצהריים (יום ד') בבית-ספר בכפר ג'בע ליד ג'נין. רוב הפצועים נפגעו באורח קל, אך מצבם של שלושה מהם אנוש.
במערכת הביטחון מעריכים שהתלמידים מצאו בבית-ספרם מטען חבלה מאולתר - ייתכן שהושאר במקום במכוון. הם החלו לשחק עמו, ואז הוא הופעל. עדי ראייה במקום טענו שמדובר בפיצוץ רימון.
אמבולנסים ורופאים צבאיים מפיקוד מרכז הוזעקו לזירת האירוע, והעניקו טיפול ראשוני לפצועים בשטח. לאחר מכן פונו הפצועים לבתי חולים באזור ג'נין.

נטילת אחריות "מופרכת"

מספר שעות לאחר האירוע: ארגון ימין קיצוני יהודי, המכנה עצמו "נקמת העוללים", לקח אחריות לפיצוץ. בהודעה שהעביר בזימונית לכתבים נאמר: "בבית ספר ערבי בג'בע התפוצץ לפני זמן קצר מטען חבלה. ארגון הנקרא 'נקמת העוללים' הודיע, כי הוא אחראי למעשה וזאת בתגובה לרצח ילדים בידי ערבים".
בשב"כ מעריכים שנטילת האחריות מטעם ארגון הימין היא "מופרכת". גורם ביטחוני אמר ל-ynet, כי ההערכה היא שהמטען הובא לבית-הספר על-ידי אחד הילדים. לדבריו, "נטילת האחריות לוקה באי-דיוקים, ונראה כי האנשים שנטלו את האחריות אינם מכירים את האירוע".
עם זאת, הדגיש הגורם הביטחוני כי אין מדובר בקביעה מוחלטת שלארגון אין קשר לפיצוץ. משטרת שומרון ויהודה בודקת את הנושא. בעבר לקח אותו ארגון אחריות לשני אירועים נוספים של פגיעה בפלסטינים.

את הידיעה כתבו אפרת וייס, עלי ואקד ופליקס פריש
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פצועים בג'נין (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים