שתף קטע נבחר

בהלת ה-SARS: בקרוב יתאפשר בארץ בידוד בכפייה

משרד הבריאות ערך כנס מיוחד, שדן באפשרות שהמגיפה תגיע לישראל. רופא בכיר בתל-השומר: "כרגע אין טעם לבדוק אנשים שחוזרים מאסיה, אבל הם חייבים לגלות עירנות למצבם"

על רקע התפשטות מגיפת ה-SARS (סינדרום תעוקה נשימתית חמור) ברחבי העולם, ערך היום (ד') משרד הבריאות בארץ כנס מיוחד בנושא. בין השאר נדונה בכנס האפשרות שהמגיפה תגיע גם לישראל.
מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות, ד"ר אמיליה אניס, אמרה שמשרד הבריאות נוקט בצעדים להכריז על המגיפה כ"מחלה אפידמית מסוכנת". הדבר יעניק לשר הבריאות ולמנכ"ל המשרד חופש פעולה לנקוט באמצעים קיצוניים במקרה שהמחלה תאותר בישראל, כגון סגירת בתי ספר או בידוד בכפייה. צעד דומה כבר ננקט בארה"ב.
ד"ר אלי שוורץ, ראש מרפאת המטיילים בבית-חולים "שיבא" בתל-השומר, אמר כי לפי שעה אין טעם לבודד ולבדוק אנשים שמגיעים לארץ מהמדינות הנגועות במחלה. לדבריו, על אותם אנשים להיות מודעים לכך, שאם הם סובלים אפילו מחום - עליהם להגיע לרופא לאלתר.
עוד אמר ד"ר שוורץ, כי "לפני שיש לאנשים חום הם לא מדבקים, ולכן אין טעם לערוך בדיקה שגרתית למי ששב. אותם אנשים עוברים ממילא ביקורת לפני עלייתם למטוס, כך שאם יש חשד למשהו - הוא התגלה עוד לפני הטיסה".
ד"ר שוורץ הוסיף כי הרשויות בישראל לא תמיד יודעות לאן ישראלים נוסעים בעולם, כיוון שאין רישום מסודר של אזור הנסיעה. בנוסף, אנשים יכולים לטוס למדינה אחת, ולהמשיך לאחרת.
מחלת ה-SARS גבתה כבר את חייהם של למעלה מ-100 בני-אדם ברחבי העולם, רובם בדרום-מזרח אסיה. קרוב ל-2,800 בני-אדם לקו במחלה. בישראל עדיין לא אותר ולו גם חולה אחד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בצל המחלה: חרדה באינדונזיה
צילום: רויטרס
מומלצים