שתף קטע נבחר

בת ים: חוששים מהקמת תחנת הכח ליד ביתם

התושבי טוענים כי אף אחד לא יידע אותם על מיקום התחנה, ודורשים משגיא לקבל הסברים על היבטי הפרויקט. העירייה: ראש העירייה כבר הסביר לתושבים את הנושאים הקשורים לפרויקט

260 דיירים המתגוררים ברחובות הרב מימון, הרב חלפון וניסנבאום בבת ים מתרעמים על הקמת תחנה תת קרקעית שתשרת בעתיד את הרכבת הקלה, המתוכננת לעבור ברחוב ניסנבאום. בימים אלה הוחל בחפיר התחנה ולכן פנו הדיירים, באמצעות עו"ד דבור שלום, במכתב נוקב לראש העירייה, יהושע שגיא, ודרשו כי ייפגש עימם וישמע את טיעוניהם.
במכתבם טענו התושבים: "חפירת התחנה היא, מבחינתנו, הפתעה גמור. לא העלינו על הדעת כי מתוכננת להיבנות תחת דירותינו תחנת טרנספורמציה דו קומתית במקום גן השעשועים שהוקם לאחרונה, שבו נהגו לשחק ילדי השכונה".
באה כוחם של הדיירים, עו"ד שלום הבהירה במכתב: "מרשי מודאגים מהשלכותיה של התחנה במובן הבריאותי, קרינה וכיו"ב, וכמוכן משום שהתחנה עלולה להוות מבחינתם מפגע בטיחותי, שכן ילדים עלולים לטפס על המבנה, שייבנה לגובה של כ- 1.30 מטר.
"חבל שלא יידעתם את דיירי הסביבה על התוכנית ובכך לאפשר להם לברר פרטים המציקים להם. יתרה מזו, לשם מה הותקנו המתקנים החדשים בגן השעשועים וכעבור חודש וחצי בלבד הם פורקו? האם לא חבל על כספי הציבור היורדים לטמיון? מכל מקום, הינך מתבקש על ידי דיירי הסביבה לזמנם, על מנת לתת להם הסבר על הצפוי להם ולאפשר להם להשמיע את התנגדותם לביצוע התוכנית, את תהיה כזו לאחר שיקבלו את הסבר האחראים לנושא".
עו"ד שלום הבהירה: "אם תוך זמן סביר נציגי עיריית בת ים לא יזמינו אותנו ויקשיבו לנו, תוגש נגדם תביעה לעיכוב ההליכים האלה וזאת כדי למנוע מהם צעד שהוא כמעט בלתי הפיך".
מעיריית בת ים נמסר: "ברחוב ניסנבאום בבת ים תוקם תחנת טרנספורמציה תת קרקעית. במקום תוקם גינה ציבורית לרווחת תושבי האזור. העבודה מתבצעת כחלק מפרויקט הנדסי רחב היקף המבוצע באמצעות משרד התחבורה – נ.ת.ע (נתיבי תחבורה עירוניים), האחראית על פרויקט הרכבת הקלה. ככלל העבודות ילוו במסע פרסום גדול.
"מעבר לכך ראש העירייה, יהושע שגיא, נפגש עם יו"ר ועד שכונת רמת הנשיא ונציגות התושבים, והבהיר להם את הנושאים הקשורים בפרויקט זה".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התושבים הופתעו לגלות את שמתחת לביתם נחפרת תחנה
מומלצים