שתף קטע נבחר

תזכורת: אהוד ברק מודל 98'

"81 אחוז מהציבור תומכים בגיוס בחורי ישיבות. חייב להימצא לכך רוב בכנסת. אם לא, נמשיך את המאבק הציבורי עד שהמערכת הפוליטית תבין את רצון הרוב". הדובר: אהוד ברק בשנת 1998

על רקע ההצבעה בקריאה ראשונה שתידון היום (יום ב') בכנסת על המלצות ועדת טל, המתייחסות לסוגיית גיוס חרדים לצה"ל, קשה שלא להיזכר בהצהרותיו של ברק בעבר הלא כל כך רחוק. בעוד שכיום תומך ברק ביישום המלצות ועדת טל, הקוראות לפטור את תלמידי הישיבות מגיוס לצה"ל, הרי שרק לפני שנתיים ניסה ברק, אז יו"ר האופוזיציה, להעביר חוק הפוך - חוק גיוס בני ישיבות.
ב-28 ביוני 1998, קידם ברק את הצעת החוק לגיוס החרדים והצהיר: "81 אחוז בציבור תומכים בגיוס בחורי ישיבות, ולכן חייב להימצא רוב לכך בכנסת. אם לא, נמשיך במאבק הציבורי עד שהמערכת הפוליטית תבין את רצון הרוב ואת הכתובת שעל הקיר".
יש לציין כי לאחר ההצבעה בקריאה טרומית, בעקבותיה נדחה החוק, הביעו חברי הכנסת הדתיים את זעמם על עצם העלאת הנושא. "ברק ניסה לעשות הון פוליטי מההצעה שכל מטרתה להסית נגד החרדים. עכשיו אין סיכוי שייבחר לראשות הממשלה. זה יחזור אליו כבומרנג. היום הוא נתן גט כריתות לציבור החרדי", אמר חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק אוסורוביץ
ברק. שינה את דעתו
ברק אוסורוביץ
מומלצים