שתף קטע נבחר

הרב הראשי מצגר: לא הטרדתי מינית

בסביבתו של הרב הראשי החדש דוחים בתוקף את הפרסום הבוקר בעיתון "מעריב", לפיו טענו 4 גברים כי מצגר הטריד אותם מינית. מקורביו מגיבים: "רק חקירה משטרתית של שכירי החרב המשמיצים תחשוף את מי שעומד מאחורי המתלוננים". עורך דינו של מצגר: אנו שוקלים תביעת דיבה

האשמות שווא או תלונה של ממש? הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, מכחיש היום (ו') בתוקף דיווח בעיתונות נגדו, לפיו הטריד מינית לכאורה 4 גברים.
העיתון "מעריב" פירסם את טענותיהם של הארבעה, לפיהן נגע הרב מצגר בגופם ומישש אותם. על פי העיתון, שניים מהם נבדקו בפוליגרף ונמצאו דוברי אמת. יצוין כי טרם הוגשה בנושא תלונה למשטרה ולא נפתח כל הליך פלילי נגד הרב. בנוסף לכך, הגברים לא זוהו בשמותיהם וכן חלק מהמעשים התרחשו לדבריהם לפני יותר מעשור.
בעקבות הפרסום, קרא היום הרב מצגר לפתוח בחקירה מיידית של הפרשה. לדבריו, "לא ייתכן שהפרסומים יתבססו על שקרים ועל ידיעות מלפני למעלה מעשר שנים".
מקורביו אומרים כי חיכו זמן רב לפרסומים הללו. לטענתם, הרב נבדק בהקשר לתלונה בשני מכוני פוליגרף נפרדים ובשניהם נמצא דובר אמת. "גורמים רבניים מפורסמים מוכנים לרדת לשאול תחתיות ולהעליל כזב ושקר גס. לאחר שנכשלו בהאשמות לגבי רדיפת נשים, עברו להאשמות לרדיפת גברים, ובשלב הבא יגיעו כנראה לרדיפת בעלי חיים", הם טוענים, ומוסיפים כי "רק חקירה משטרתית של שכירי החרב המשמיצים תחשוף את מי שעומד מאחורי המתלוננים ותוציא את האמת לאור".
עורך דינו של הרב מצגר, פרופ' דוד ליבאי, בוחן אפשרות להגיש תביעת דיבה כנגד המפרסמים. לטענתו, "הכל מבוסס על שמועות ולא מתוך ידיעה אישית. מדוע מזה שנים לא הלכו המתלוננים למשטרה ובחרו להתלונן רק לאחר שהרב מצגר נבחר לעמוד בראש הרבנות הראשית? הסיפור הופץ על ידי אנשים שאין להם מידע, לא שמות, לא מקומות, לא תאריכים. מה עוד שחלק מההאשמות מלפני יותר מ-12 שנה".
סגן שר הדתות, הרב יצחק לוי, אמר ל-ynet, כי הוא אינו מקבל את מה שנכתב בפרסומים ומי שרואה עצמו נפגע צריך לפנות למשטרה. "הסיפור הזה לא מוסיף כבוד לרבנות, זה כואב. זה אמור להיות מוסד שמעבר לכל רכילות".
הרבנים הראשיים היוצאים, הרב אליהו בקשי-דורון והרב ישראל מאיר לאו, ביקשו שלא להתערב בנושא: הרב בקשי-דורון אמר ל-ynet, כי הוא אינו רוצה להתייחס לפרשה. לדבריו, "יש להתרחק כמה שיותר מלשון הרע". הרב לאו אמר בתגובה: "יש לפנות לגורמים המוסמכים, כואב הלב לקרוא דברים כאלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
הרב יונה מצגר
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים