שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נתניהו ופרץ נועדים עם הנשיא
  ההערכה היא, כי הצדדים הגיעו להבנה לפיה יתקיים מו"מ מרתוני למעבר למתכונת של עיצומים במקום השביתה הכללית; ייתכן שנתב"ג יופעל כבר הערב

  נשיא המדינה, משה קצב, נועד בשעה זו עם שר האוצר, בנימין נתניהו, ויו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, למפגש משותף במטרה לחדש את המו"מ בין הצדדים ולהפסיק את השביתה. הערכה היא, כי הצדדים הגיעו להבנה לפיה יתקיים מו"מ מרתוני, למעבר למתכונת של עיצומים במקום השביתה הכללית. ייתכן שעוד הערב יופעל נתב"ג.
  מההסתדרות נמסר ל-ynet, כי גם אם תושג הסכמה בין הצדדים למעבר לעיצומים, ההחלטה הסופית תתקבל בפגישת הוועדים המרכזיים שתתקיים מאוחר יותר בבית ההסתדרות. מרשות שדות התעופה נמסר, כי עד כה לא קיבלו כל הוראה לשינוי מתכונת השביתה.
  עד כה לא התנהלו מגעים בין הצדדים. גם אתמול לא התקיימו כלל מגעים בין נציגי האוצר לההסתדרות, למרות ששני הצדדים הצהירו בתקשורת כי הם מוכנים לחזור למו"מ בכל רגע. מטה המאבק של ההסתדרות מתכנס לפנות ערב לדון בהמשך השביתה.
  בהסתדרות מזהירים כי אם לא תחול התקדמות וייפתח מו"מ אמיתי, הרי שמתחילת השבוע הבא צפויה החרפה. בכיר בהסתדרות אמר ל-ynet כי "עכשיו זו עוד שביתה דה-לוקס. בשבוע הבא ננקוט בצעדים חריפים שבאמת יפגעו בציבור". בהסתדרות לא מוכנים עדיין לגלות מה צפוי, אך בעבר חסמה ההסתדרות צירי תנועה וצמתים, וביכולתה לנקוט גם בנשק יום הדין: הורדת שלטרים.

  מי שובת

  גם היום מושבתת מערכת החינוך, למעט מוסדות החינוך המיוחד. משרדי הממשלה סגורים וכמותם גם הרשויות המקומיות ומוסדות ציבור אחרים. שביתה גם בקופת חולים כללית, בבנקים, בבורסה ובנמלי התעופה. בתי החולים הממשלתיים עובדים במתכונת שבת.
  בשל שביתת הרשויות אין מפנים אשפה מן הרחובות והבתים. דובר ההסתדרות אמר כי אם יתעורר חשש בטחוני להטמנת מטעני חבלה בתוך ערימות האשפה המצטברות, תשקול ההסתדרות את חידוש עבודתם של מפני האשפה. "אם תהיה פניה של המשטרה, הכל יישקל. ההסתדרות גילתה אחריות גדולה בנושאים ביטחוניים ולא נחשוב פעמיים בעניינים אלו", אמר הדובר.
  לצד משרדי הממשלה והרשויות המקומיות המקומיות שובתים גם עובדי החברות הממשלתיות ובהן בזק וחברת החשמל, וכן הבנקים, הבורסה ונמלי התעופה. הההסתדרות שחררה משביתה את עובדי הרשויות המקומיות העוסקים בהכנות לקראת טקסי יום הזיכרון.
  גם עובדי התעשיות הבטחוניות הצטרפו לשביתה. עובדי תעש שבתו כבר אתמול, ועובדי התעשייה האווירית הצטרפו לשביתה היום. כשליש מעובדי רפא"ל (1,500 עובדים), הכוללים את עובדי מקצ"ט (מקצועות טכניים) ועובדי המדינה, שובתים אף הם.

  ההסתדרות אישרה מילוי הכספומטים

  אתמול החליט מטה השביתה של ההסתדרות לאשר לוועדי העובדים של הבנקים למלא כסף בכספומטים לאחר שרבים מהם התרוקנו במהלך יום השביתה הראשון.
  בכירים בהסתדרות מסרו כי "בהסתדרות מבינים שכסף מזומן בכיס מעניק תחושה של ביטחון אישי ואנו לא רוצים למנוע את התחושה הזאת מהציבור. עוד אמרו, כי "לא כל אחד מסתובב עם כרטיס אשראי מוזהב, ואנו לא רוצים שאנשים יגיעו למצב שלא יוכלו לקנות מצרכי יסוד במכולת".
  כפי שהתפרסם אתמול ב-ynet, כספומטים רבים ברחבי הארץ התרוקנו לחלוטין מכסף כבר בשעות הבוקר, לאחר שהציבור משך מהם כמויות גדולות מהרגיל כחלק מ"ההיערכות לשביתה".
  במסגרת צווי ריתוק בהיקף של 15% מהעובדים, צפויים לשוב לעבודה עובדי נערכות הביוב התברואה והמים ברשויות המקומיות. כרגע מתנהלים מגעים עם אנשי השלטון המקומי לגבי אילו עובדים ישובו לעבודה ובאילו תנאים.  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נתניהו ופרץ נועדים עם הנשיא"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים