שתף קטע נבחר

שרון זומן "לתת הסברים" בוועדה לביקורת המדינה

יו"ר הוועדה החליט לזמן את שרון, בעקבות הביקורת הקשה שמתח עליו מבקר המדינה, על ניסיונו להשפיע על החלטה בנושאי קרקעות הנוגעת לו ולמשפחתו. ח"כ רן כהן: "שרון חייב לבקש סליחה ומחילה מהמבקר - ולתת תשובות"

הוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת בראשות ח"כ אמנון כהן (ש"ס) זימנה היום (ה') את ראש הממשלה, אריאל שרון, לדיון בנושא ממצאיו של מבקר המדינה שקבע כי "פעל להשיג טובות הנאה".
הדיון יתקיים עם פתיחתו של מושב הקיץ בעוד 10 ימים. במכתב, שנשלח ללשכת רה"מ, ניתנה לשרון האפשרות לבחור מועד לדיון, בו יציג את הסבריו בפני חברי הוועדה. במקרה המדובר, לא יכול שרון לשלוח נציג ממשרדו - כיוון שמדובר בעניין הנוגע לו אישית, כפי שקבע מבקר המדינה.
ח"כ כהן, יו"ר הוועדה, אמר ל-ynet כי "יש בסמכותי באמצעות צו לזמן כל אחד, לרבות ראש הממשלה. אשתדל שלא לא להשתמש בסמכות זו. אני מזמין את ראש הממשלה כדי לתת הסברים לעם. אני מקווה שהוא מכבד את עצמו. הרי אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר? אדם מן השורה היה בהחלט מוזמן במיידי למשטרה".
כהן טוען כי הופעלו עליו לחצים כדי ש"יירד מהנושא" ועל כך הוא אומר "לא ניכנע ללחצים. מבקר המדינה זהו מוסד רציני ומכובד. לא מדובר בתחקיר עיתונאי. שום לחצים לא יועילו - דיון יהיה".
במידה ושרון יסרב להתייצב בפני הוועדה ויו"ר הועדה יבקש להפעיל את סמכותו ל"צו הבאה", הוא יצטרך להשיג רוב בוועדה שיכפה על רה"מ להגיע. במקרה כזה, צפויה התגייסות של חברי הקואליציה. חברי הליכוד מן הסתם יציגו עמדה אחידה בעד שרון, אולם מעניין יהיה לראות מה למשל יעשו חברי שינוי בנושא.
ח"כ רן כהן (מרצ), חבר הוועדה, אמר כי "יש חשיבות עצומה מבחינה ציבורית שראש הממשלה יופיע כדי לתת תשובות לדו"ח המבקר ולוועדה על ההתנהגות הבלתי סבירה שלו. וכן כדי שיבקש סליחה ומחילה ממבקר המדינה, על כך שהוא הפר הנחייה מפורשת שלו. ראש הממשלה גרם נזק אדיר למוסד המבקר - והוא חייב לתקן אותו בפני הוועדה".
הוועדה לענייני ביקורת המדינה היא ועדה סטטוטורית, שבה חברים 13 חברי כנסת מכל סיעות הבית. תפקידה, בין היתר, לפקח כי דו"ח המבקר ייושם וכן באפשרותה לדרוש ממשרד מבקר המדינה לחקור נושאים שהיא מוצאת שיש בהם מחדלים. כן באפשרותה להורות על הקמת ועדות חקירה פרלמנטריות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שרון. לתת הסברים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אתר הכנסת
אמנון כהן. מה יגידו אזובי הקיר?
צילום: אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
רן כהן. שיבקש סליחה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים