שתף קטע נבחר

הומתק עונשו של הנהג שדרס את השוטר אריאל מורי

לפני יותר מ-4 שנים הורשע ויקטור זרגריאן בהריגתו של השוטר אריאל מורי ז"ל בתאונת "פגע-וברח". היום הקלו השופטים בסעיף ההרשעה לגרימת מוות ברשלנות והפחיתו את העונש

בית המשפט העליון הקל היום (ה') בעונשו של ויקטור זרגריאן, שנידון לשש שנות מאסר, לאחר שדרס למוות את השוטר אריאל מורי בתאונת "פגע וברח" בשנת 1988.
בית המשפט הקל בסעיף ההרשעה מהריגה לגרימת מוות ברשלנות והפחית את עונשו לארבע שנות מאסר. בנוסף, פסלו השופטים את רישיונו רק ל-10 שנים והורו להחזיר לו את מכונית ה"קדילק" שנלקחה ממנו.
ביולי 2002 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב לאחר משפט ארוך את ויקטור זרגריאן בהריגתו של השוטר אריאל מורי.

תאונת ה"פגע וברח"

באוקטובר 1998, בשעה 01:30 בלילה, נהג זרגריאן במכונית שחורה בכביש החוף מכיוון דרום לצפון. במכונית היו עימו חברתו דאז וזוג נוסף שישב במושב האחורי. בשולי הכביש ניצבה מכונית משטרה ולצידה עמד מורי, שבאותה עת כיוון מד לייזר לעבר המכוניות המתקרבות.
על פי כתב האישום, קלט מורי את רכבו של זרגריאן נוסע במהירות של 126 קמ"ש. כשניסה מורי לעצור את הרכב ונכנס לנתיב נסיעתו, פגע בו זרגריאן והוא נפצע ומאוחר יותר מת מפצעיו. השופטת קבעה כי זרגריאן לא הביט אל הכביש כלל, אלא על חברתו במהלך הנסיעה, והיא זו שהתריעה בפניו שמישהו נמצא על הכביש. עוד קבעה השופטת שזרגריאן הבחין במורי כשהיה במרחק 148 מטר ממנו ושלוּ היה מתרכז בנהיגה, יכול היה להבחין בו ממרחק של 230 מטר ולמנוע את התאונה.

נמלט מהזירה וניקה את הרכב מכתמי דם

השופטת כתבה בהכרעת הדין שיש לראות בדרך בה נהג זרגריאן רשלנות, מפני שלא רק שנסע במהירות מופרזת, אלא הגדיל לעשות ולא נתן את מלוא תשומת ליבו לכביש. גם לאחר שהבחין במורי וזיהה שמדובר בשוטר, לא בלם זרגריאן בלימת חירום אלא תימרן את רכבו ופגע בו. השופטת התייחסה בדיון גם להתנהגותו של מורי וקבעה שכניסתו לכביש לא היוותה רשלנות תורמת לאירוע.
זרגריאן הורשע גם בסעיף של הפקרות, מכיוון שלאחר שפגע בשוטר, וידע שפגע בו - המשיך בנסיעתו ולא בדק אם הוא יכול להגיש לו עזרה, וכן בסעיף של שיבוש הליכי משפט, מכיוון שלאחר האירוע, ניקה את רכבו מכתמי דם.
השופטת התייחסה גם למה שהתרחש אחרי האירוע. כאשר הגיעה המשטרה לביתו של זרגריאן, כ-20 שעות לאחר התאונה, הטעה אביו ביודעין את השוטר כדי שיחשוב שמכונית אחרת היא המכונית הפוגעת. השופטת קבעה שאביו של זרגריאן סובב את המשטרה בכחש. כמו כן התייחסה השופטת לשיחה שקיים זרגריאן עם אחר הנוסעים שהיו ברכב בזמן התאונה, ככל הנראה כדי לתאם גירסאות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
העונש הומתק. זרגריאן
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: ג'ו קוט
תאונה. אילוסטרציה
צילום: ג'ו קוט
מומלצים