שתף קטע נבחר

מהיום: סולר דל גופרית בתחנות אלון-דור בת"א

זו הקבוצה הראשונה בישראל שמציעה למכירה סולר דל גופרית. בינתיים יימכר הסולר הירוק במחיר סולר רגיל; בהדרגה הוא יימכר בכל תחנות אלון-דור ברחבי הארץ

מהבוקר נמכר בתחנות הדלק של החברות אלון ודור בתל אביב סולר דל גופרית (50PPM ) מתוצרת בתי הזיקוק (בז"ן) על פי התקן האירופי EURO 4. זו הקבוצה הראשונה שמשווקת סולר דל גופרית בישראל בתחנותיה. בשלב ראשון יימכר הסולר הירוק במחיר הסולר הרגיל.
נשיא קבוצת אלון-דור, דוד ויסמן, אמר הבוקר (א') במסיבת עיתונאים בתל אביב, כי אלון-דור החליטו "להוות חיל החלוץ בשיווק ה'סולר בירוק'". מדובר בסולר המיועד לכל כלי הרכב המונעים בסולר כמו מכונית פרטיות, מוניות וכלי רכב מסחריים.
לדברי ויסמן, הסולר שיימכר בתחנות אלון-דור משופר מהסולר הדל גופרית שבו מתודלקים האוטובוסים של דן ואגד בתל אביב, על פי צווים אישיים שהוצאו לחברות אלה בידי המשרד לאיכות הסביבה.
ויסמן הדגיש, כי הוחלט להתחיל בשיווק הסולר הירוק בתל אביב, משום שמדובר באזור עם איכות אוויר נמוכה. בכוונת אלון דור לשווק בהדרגה בעתיד את הסולר דל הגופרית בכל התחנות שלהן בכל רחבי הארץ. בימים הקרובים יוצאות אלון-דור בקמפיין פרסומי תחת הסיסמא: "תל אביב נושמת לרווחה".
מתברר, כי נכון להיום רמת פליטת החלקיקים מכלי רכב המונעים בסולר היא כ-1.4 מיליון ק"ג בשנה. לדברי ויסמן, המעבר לשימוש בסולר הירוק יוריד את רמת פליטת החלקיקים בכ-280 אלף ק"ג בשנה ואת כמות פליטת תחמוצת החנקן בצורה משמעותית.
מנכ"ל דור אנרגיה, ישראל יניב, אמר כי מחקר שנערך בטכניון ובו נערכה השוואה בין שימוש בסולר דל גופרית לעומת שימוש בסולר רגיל, העלה כי שימוש בסולר ירוק גורם לירידה של עד 29% בפליטת חלקיקים (אחד הגורמים המסוכנים לבריאות הציבור). כמו כן לירידה של עד 10% בפליטת חנקן. בנוסף, שימוש בסולר ירוק מביא לחיסכון של כ-1% בצריכת הדלק. יניב ציין, כי בדיקה שנעשתה עם המעבר לסולר ירוק העלתה כי החיסכון השנתי למשק הלאומי הוא כ-160 מיליון שקל.
מנכ"ל בז"ן, ישר בן מרדכי, ציין במסיבת העיתונאים, כי רמת הגופרית בסולר היא אחד המרכיבים העיקריים המשפיעים על זיהום האוויר. לדבריו, באירופה המגמה כיום להקטין את רמת הגופרית בסולר עד לאפס. לדבריו, מחקרים גילו כי ככל שרמת הגופרית בסולר יורדת כך יורד הנזק הכלכלי שנגרם למשק על יד הקטנת אבדן ימי עבודה של העובדים (שחולים פחות) וכן חיסכון בצריכת הסולר.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים