שתף קטע נבחר

העבודה: איך ייבחר מחליפו של מצנע?

מזכ"ל המפלגה קיים סבב פגישות עם בכירי העבודה ושמע קולות רבים. סנה ובן אליעזר תומכים במינוי יו"ר זמני שיוכל להתמודד אחר כך על תפקיד היו"ר. רמון מתנגד

פחות מיממה לאחר הודעת הפרישה של מצנע מתחיל במפלגת העבודה המרוץ להנהגתה. שורה של מועמדים מתכוננת למאבק על ההנהגה, וגם במערכת הפוליטית נרשמה היום (ב') תכונה רבה נוכח צעדו של מצנע.
מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, קיים היום סבב פגישות עם בכירים במפלגה, בהם חברי הכנסת שמעון פרס, בנימין בן אליעזר, מתן וילנאי, אפרים סנה, חיים רמון ואיתן כבל. בפגישות הועלו האפשרויות העומדות בפני מפלגת העבודה בתקופה הקרובה, כאשר השאלה המרכזית העומדת על הפרק קשורה לבחירת יושב הראש במקומו של עמרם מצנע. בפגישות נתגלו חילוקי דיעות בין הבכירים.
פינס חזר ואמר הערב ל-ynet כי הוא איתן בדעתו לקיים בחירות לראשות העבודה עד סוף חודש יולי. בעמדתו זו תומכים לפי שעה גם חברי הכנסת איתן כבל ומתן וילנאי, שצפוי להתמודד על ראשות העבודה. וילנאי אמר כי "צריך לקבוע בהקדם האפשרי בחירות במפלגת העבודה. כל מי שמתכוון לדחות את הבחירות ולבצע פתרונות ביניים יגרום לכך שנמשיך להתעסק בעצמנו ולא בעיקר".
סנה ובן אליעזר תומכים במינוי יו"ר זמני ללא הגבלות, כלומר כזה שיוכל להתמודד לאחר מכן על התפקיד אם ירצה. זאת לעומת רמון, שמעוניין ביו"ר זמני שלא יוכל להתמודד לאחר מכן על תפקיד היו"ר. בין השמות שהועלו ליו"ר זמני שלא יוכל להתמודד אחר כך על התפקיד: שמעון פרס, משה שחל, דוד ליבאי ואופיר פינס.
תמיכתם של סנה ובן אליעזר במינוי יושב ראש זמני לתקופה של כשנה, שיוכל להתמודד באם ירצה על תפקיד היושב ראש הקבוע, נובעת מהסברה כי בן אליעזר יוכל לזכות בתמיכת חברי מרכז המפלגה, וימונה ליו"ר זמני. מתוך עמדה זו, יוכל בן אליעזר, הנמצא בתחתיות הסקרים בשעה זו, לבסס עצמו מחדש ולבנות לעצמו מחנה עוצמתי. עמדתו זו צפויה להתקל בהתנגדותם של חברי כנסת לא מעטים בעבודה, שלא יירצו לראות את בן אליעזר בכס היושב ראש, חצי שנה לאחר שהודח על ידי חברי מפלגת העבודה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מצנע. חולל את המהומה
צילום: רויטרס
צילום: דודו פריד
וילנאי. צפוי להתמודד
צילום: דודו פריד
מומלצים