שתף קטע נבחר

גל הפגנות אלימות בסין על רקע הטיפול בסארס

גל האלימות בסין מתפשט: בפריפריה לא מאמינים לממשלה וחוששים מהידבקות בנגיף הסארס הקטלני. פקידי ממשלה הוכו, בתי חולים הותקפו והתקשורת קיבלה הוראה: לא לדווח דבר

מראות חריגים של הפגנות ומחאות בסין, בעקבות התפרצות מגיפת הסארס במדינה: מאות כפריים במרכז סין ניסו היום (ג') להתפרץ בכוח לבתי חולים ומרפאות, לאחר ששמעו כי הממשלה עומדת לאשפז בהם חולים בנגיף.
הכפריים ממחוז הנאן היו ברובם מבוהלים, וטענו כי אישפוזם של החולים עלול להדביק גם את תושבי האזור. בעיר לינז'ו למשל, הותקפו בית חולים ומשרד ממשלתי על ידי מפגינים. בעקבות האירוע, פוטר מנכ"ל המשרד למניעת מגיפות, לאחר שלא הצליח לבלום את גל ההפגנות הסוער. 3 בני אדם נעצרו וכ-10 יועמדו למשפט.
התקריות האלימות התרחשו ברובן באזורים הכפריים, שם שוררים בורות וחשש מהמחלה המיסתורית. נראה כי הממשל הקומוניסטי מתקשה להתמודד עם הפרות הסדר החדשות: ראש הממשלה וון ז'ייאבאו צוטט בכותרות העיתונים כאומר כי "ננקטו כל האמצעים הדרסטיים ביותר". אבל מנגד, התקשורת הסינית קיבלה הוראות שלא לדווח על האירועים האלימים.
ובינתיים, מספר התקריות שבהן הוכו פקידי ממשל על ידי אזרחים רק הולך וגדל. האזרחים הסינים אינם מאמינים לממשלתם, וחוששים כי היא איננה מטפלת בהתפרצות המגיפה באופן ראוי כדי להגן עליהם.
קרוב ל-25,000 בני אדם מוחזקים בבידוד ברחבי סין, בחשש שנדבקו בנגיף הסארס. 4,400 זוהו כחולים באופן ודאי, ו-214 מתו. מרבית מקרי המוות הם באזורים עירוניים, ובעיקר בבירה בייג'ינג. מידי יום מתגלים כמה עשרות מקרים חדשים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כוחות הביטחון בבייגי'נג
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
החיים עם הסארס. אלימות גוברת
צילום: רויטרס
מומלצים