שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זוכי פרס ישראל בתחום התרבות

  אהרון אמיר, אהרון מגד, יהודית הנדל, זהרירה חריפאי ויוסף בר יוסף זכו היום בפרס ישראל על הישגיהם בתחום התרבות

  בפרס ישראל, שחלוקתו התקיימה היום, זכו, בתחום התרבות, המתרגם והסופר אהרון אמיר (פרס ישראל בתחום התרגום), הסופר אהרון מגד (פרס בתחום ספרות יוצרים), הסופרת יהודית הנדל (ספרות יוצרים), אשת התיאטרון זהרירה חריפאי (פרס בתחום התיאטרון) והמחזאי יוסף בר יוסף (תיאטרון).
  בנימוקי חבר השופטים לבחירתו של אמיר נאמר, בין השאר, כי אמיר זכה בפרס על "השפע המופלג של תרגומיו לעברית, המצטיינים ביצירתיות, בלשון קולחת ובעברית עשירה ופיוטית וההופכים את הקריאה בהם לחוויה לשונית, ועל תרומתו כסופר, כמשורר וכעורך להעשרת אוצר תרבותנו". בנימוקים לבחירת אהרון מגד צוינו "יצירתו העשירה והמגוונת, המבטאת נאמנה את החוויה הארצישראלית, על לשונו הייחודית הספוגה בקיאות בכל רובדי הלשון העבירת ועל השימוש שהוא עושה בה באהבה ובווירטואוזיות רבה".
  בנימוקי חבר השופטים לבחירת יהודית הנדל נאמר, בין השאר, כי הפרס מוענק לה "על היותה פה וקול לדחוי, לסובל ולנכה, על היותה חלוצה בפנייתה ממרכז המפה החברתית אל שוליה ועל היותה נציגה מובהקת של 'כתיבה נשית'".
  בנימוקים לבחירת זהרירה חריפאי נאמר כי הפרס מוענק לה "על עיצוב וטיפוח ארוך-שנים של סגנון אישי ומקורי של משחק שיש בו שילוב של קול, תנועה, נוכחות מרשימה ויכולת מיוחדת לשלב הומור ופאתוס, ועל תרומתה החשובה למחזאות הישראלית המקורית".
  בנימוקים לבחירת יוסף בר יוסף ציינו השופטים כי הפרס מוענק על "תרומתו החשובה למחזאות העברית המקורית, על יצירת סגנון אישי מיוחד של דרמה ישראלית שגיבוריה מורכבים, ובעלי אופי, שורשים, זהות אישית וייחודית ורקע חברתי ישראלי ויהודי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זהרירה חריפאי (ב"אשכבה")
  אהרון מגד
  צילום: אביגיל עוזי
  יהודית הנדל
  צילום: אביגיל עוזי
  לאתר ההטבות
  מומלצים