שתף קטע נבחר

נורבגיה: "משפחת סארס" סובלת מהמגיפה

בעוד שבאסיה ובמקומות אחרים בעולם נמשכת הפאניקה מהסארס, בנורבגיה סובלים לא מעט אזרחים בעקיפין מהמחלה: הם נושאים אותה כשם משפחה. "זה נורא שחושבים עליך בהקשר כזה", אמר אחד מהם, ארנסט סארס, שבבעלותו החברה "האחים סארס"

לפאניקה בעולם מנגיף הסארס השלכות נוספות מלבד המחלה הקטלנית: היא גורמת להכפשת השם "סארס", שם משפחה נפוץ בנורבגיה. המלכה הנורבגית סוניה אף השיקה היום (ד') ספינה חדשה הנושאת את השם המלחיץ, ולא התייחסה לפירוש העדכני של המלה. למלה "סארס", אגב, אין משמעות בשפה הנורבגית.
הנורבגים הידועים ביותר שנשאו את השם הם הביולוגים הימיים בני המאה ה-19, מייקל סארס ובנו גיאורג אוסיאן סארס. על שמם של השניים אף הוקם מכון מחקר, "מרכז סארס". מאז התפרצות המגיפה בעולם, הוצף המרכז באי-מיילים, פקסים ושיחות טלפון, הדורשים מידע על הנגיף הקטלני.
המלכה סוניה לא הזכירה את המגיפה בטקס השקת ספינת המחקר G.O SARS. האחים ארנסט והאנס יורגן סארס, שהחברה שבבעלותם נושאת את השם "האחים סארס", דווקא סובלים מהמגיפה, מבלי שנדבקו ממנה, כמובן. "אנשים עוצרים אותנו ברחוב, כשאנחנו נוסעים ברכב החברה, שעליה כתוב השם. זה נורא שחושבים עליך בהקשר כזה", אמר ארנסט סארס לתחנת הרדיו הממלכתית של נורבגיה.
עד כה לא הגיעה מגיפת הסארס למדינות סקנדינביה: נורבגיה, שבדיה, דנמרק או פינלנד.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נורבגיה. המחלה לא הגיעה, האזרחים סובלים
צילום: איי פי
השם מוכפש (צילום ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים