שתף קטע נבחר

העבודה: פעילי מצנע בחיפה עוברים לבורג

ל-ynet נודע כי קבוצת פעילים מרכזיים שהריצו את מצנע בפריימריס מול פואד מתארגנת לתמיכה בבורג. סקר "ידיעות אחרונות": קרב צמוד בין וילנאי ובורג בין בוחרי העבודה. בקרב כלל האוכלוסיה מוביל פואד ואחריו וילנאי. רוב בוחרי העבודה: מינוי פרס כיו"ר זמני יהיה צעד נכון

שישה ימים לאחר התפטרותו של עמרם מצנע מראשות העבודה, השמות החמים בקרב פעילי השטח של המפלגה הם: מתן וילנאי ואברהם בורג. השניים קיבלו בימים האחרונים עשרות פניות של פעילים שקראו להם להתארגן כדי להתמודד על ראשות המפלגה.
בורג שהה בראשית השבוע בחו"ל, ומששב לארץ נתקל במתקפת טלפונים מצד פעילים שקראו לו להתארגן במהירות ולפעול. בתוך כך, ל-ynet נודע כי קבוצת פעילים מרכזיים בחיפה, אשר הריצו את מצנע בפריימריס מול פואד, מתארגנים כעת לתמיכה בבורג. מדובר באנשים קרובים למצנע, אשר לדבריהם, הבינו שמצנע ככל הנראה לא יתמודד בקרוב על ראשות העבודה.
וילנאי, מצידו, קיים בשבוע האחרון עשרות שיחות ופגישות עם פעילים מרכזיים וחבריו אשר קראו לו להתמודד. אתמול קיים וילנאי כנס, בו השתתפו כ-70 פעילים ברמת אפעל, שם שוחחו על המועד הנכון להתמודדות. חלק מהפעילים קראו לו שלא להתעקש על בחירות מוקדמות וטענו כי "השטח מותש". וילנאי השיב להם כי מדובר בעניין עקרוני.

הסקר: קרב צמוד בין בורג לוילנאי

לשכת מפלגת העבודה תתכנס ביום חמישי הבא כדי להכריע בשאלת מינויו של שמעון פרס ליו"ר זמני של המפלגה בעקבות התפטרותו של היו"ר, עמרם מצנע. מסקר מינה צמח שהתפרסם היום (ו') ב"ידיעות אחרונות" עולה כי קרב צמוד מתנהל בין יו"ר הכנסת לשעבר, אברהם בורג לשר לשעבר, מתן וילנאי, על ראשות המפלגה.
וילנאי ובורג מובילים בקרב בוחרי העבודה, לאחר ש-22% השיבו כי הם המתאימים ביותר לכהן כיו"ר הקבוע של המפלגה. במקום השלישי - ברק עם 16% ופואד עם 9% תמיכה. בקרב כלל האוכלוסיה מוביל דווקא פואד עם 20% תמיכה ואחריו וילנאי (17%) ובורג (15%).
רוב גדול של בוחרי העבודה (62%) קבעו בסקר כי העבודה לא צריכה להצטרף לממשלה, זאת לעומת 33% שתמכו בהצטרפות. למרות התנגדות בכירים בעבודה למינוי פרס כיו"ר זמני של המפלגה, השיבו מרבית בוחרי העבודה בסקר (76%), כי המינוי יהיה צעד נכון. רק 21% מבוחרי העבודה התנגדו בסקר למינוי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוצאות הסקר
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
בורג. הפעילים מתארגן
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: זום 77
וילנאי. נפגש ברמת אפעל
צילום: זום 77
צילום: רויטרס
פואד. רק 9% תמיכה
צילום: רויטרס
מומלצים