שתף קטע נבחר

פאוול: "מצרים תיקח חלק בנושא הביטחוני של מפת הדרכים"

כך אמר מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לאחר פגישה עם עמיתו המצרי, אחמד מאהר

"אם לא נתחיל בהקלות לפלסטינים, לא נוכל לעולם להתחיל לדון בנושאים הקשים יותר. דנו בנושאים בהם יש למצרים תפקיד חשוב, בעזרה לפלסטינים. ואני בטוח שהמצרים ייקחו חלק חשוב גם בנושאים הביטחוניים". כך אמר היום (ב') מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לאחר פגישה עם עמיתו המצרי, אחמד מאהר, בקהיר, בה דנו השניים ביישום מפת הדרכים.
פאוול הדגיש את חשיבות השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים. "העבודה קשה, זה תהליך, ואנו חייבים לדחוף קדימה לשם שמירה על חיי שני העמים והכלכלה הפלסטינית והישראלית", אמר פאוול. "אנו מעוניינים לשמור על האינטרסים של שני הצדדים". פאוול ציין עוד כי הנשיא ג'ורג' בוש ישוחח על נושאים אלה עם ראש הממשלה, אריאל שרון, בפגישה ביניהם בשבוע הבא.
"אנו מעוניינים לבנות כוח ביטחון, שיוכל להיכנס לשטחים ולתפוס את מי שמתנגד למשטר הפלסטיני ומנסה לפגוע בביטחונה של ישראל", אמר פאוול.
"אני מעריך את מה שאמר פאוול, שיש לנוע קדימה", אמר מאהר. "אבל מוזר שאם מוכנים לעשות דברים, לא מוכנים להודיע על כך. חשוב ששני הצדדים ידגישו שהם מתכוונים לקבל את מפת הדרכים. אני לא חושב שהמילה קבלה היא מילה גסה. המחוות שישראל הודיעה שתעשה, יכולות להיות חיוניות ואינדיקציה להמשך הדרך, אבל היא עושה פעולות שסותרות אותן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: cnn
פאוול במסיבת העיתונאים במצרים
צילום: cnn
מומלצים