שתף קטע נבחר

מצנע הודיע: דליה איציק - יו"ר האופוזיציה

יו"ר העבודה הודיע ליו"ר הכנסת על סיום תפקידו, וציין כי איציק תחליפו באופן זמני. ישיבת לשכת המפלגה בעניין היו"ר הזמני נדחתה למועד לא ידוע

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ דליה איציק, תכהן באופן זמני כיו"ר האופוזיציה. היום (ב') הודיע יו"ר העבודה הפורש, עמרם מצנע, ליו"ר הכנסת על סיום תפקידו, וציין כי איציק תחליפו בתפקיד.
בתוך כך החליטה סיעת העבודה בכנסת לדחות למועד לא ידוע את ישיבת לשכת המפלגה שהיתה אמורה להתקיים ביום חמישי הקרוב. הלשכה היתה אמורה לדון במינוי יו"ר זמני למפלגה לאחר התפטרותו של מצנע מהתפקיד.
מזכ"ל המפלגה, ח"כ אופיר פינס, הציע בישיבה לקיים את ישיבת הלשכה ביום חמישי, כדי לדון במינוי היו"ר. אולם חברי הסיעה התנגדו להצעתו בנימוק שהלשכה לא צריכה להיות במה לדיונים ולוויכוחים בנושא, אלא גוף מכריע להצעה שיביא בעניין צוות שהוקם בסיעה. הצוות כולל את פינס, איציק, וח"כ שלום שמחון.
במהלך הישיבה, הודיע מצנע, שוב, כי אינו מעוניין להמשיך ולכהן כיושב ראש המפלגה וכיושב ראש האופוזיציה, והציע למנות את דליה איציק לתפקיד, עד שייבחר יושב ראש, זמני או קבוע, למפלגה. הסוגיה הועברה כאמור לבדיקה משפטית.
גורמים בעבודה אמרו היום כי "התנהגות אנשי הסיעה שדחו את ההצעה של פינס היא עוד רמז לכך כי במפלגה לא מרוצים מתפקודו של פינס".

השתתף בהכנת הידיעה: אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
מינוי זמני: איציק
אתר הכנסת
צילום: איי פי
הודיע לריבלין: מצנע
צילום: איי פי
מומלצים