שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה: על פינס לפרוש; מקורביו: נמאס לו

גורמים במפלגה מביעים חוסר שביעות רצון מתפקוד המזכ"ל: "הוא פוליטיקאי מצויין, אך אין לו יכולות ניהול". גם מקורביו סבורים שהוא "עם רגל אחת בחוץ". בינתיים נמשכת המחלוקת על משך כהונתו של היו"ר הזמני

במפלגת העבודה אין רגע דל. שבוע לאחר התפטרותו של עמרם מצנע מתפקיד היו"ר, גוברים הקולות שדורשים גם את פרישתו של המזכ"ל, ח"כ אופיר פינס.
גורמים בכירים בעבודה ופעילי שטח מרכזיים אמרו בימים האחרונים כי "הגיע הזמן שפינס יתחיל לחשוב על פרישה מהתפקיד. הוא נכשל בכמה נושאים מרכזיית שבהם היה צריך לטפל, ושום דבר לא נעשה כמו שצריך במפלגה הזאת". לדברי הבכירים, "זה הזמן שלתפקיד ייבחר מישהו שיש לו יכולות ניהול, מעבר ליכולות פוליטיות. פינס הוא פוליטיקאי מצויין, אבל מנהל גרוע".
בעבודה מתחו בימים האחרונים ביקורת חריפה על הדרישה שהציב פינס לאחר פרישתו של מצנע, לפיה יש לקיים את הבחירות לתפקיד היו"ר הקבוע כבר בתקופה הקרובה. "מדובר בדרישה חסרת אחריות", אמרו בכירים במפלגה. "אנחנו נמצאים בחובות עתק, אין לנו כסף לשלם משכורות, והוא מתעקש לקיים בחירות תוך חודשיים שלושה. לא ברור מה המניעים שלו, אבל מדובר בגישה שלא תסייע לשיקום המפלגה".
בינתיים, אף אחד מבכירי העבודה לא מוכן לצאת בפומבי ולקרוא להתפטרותו של פינס. "אנשים עוד לא מוכנים לדבר", מסביר בכיר במפלגה. "כנראה שזה בגלל המבוכה שבה כולם נמצאים אחרי התפטרותו של מצנע. אולי זה משום שהם יודעים שאם ידברו, הדבר יצור כאוס רציני במפלגה. אבל, בינם לבין עצמם, כולם מדברים. יש תחושה שמתחיל להיוולד מהלך, שבסופו של דבר יביא לכך שאופיר פינס יעזוב את תפקידו".

"נשבר לו"

גורמים אחרים במפלגה, אשר אינם נמנים על מי שקורא להתפטרות המזכ"ל, אמרו ל-ynet כי "לפינס נמאס כבר מלנהל את המפלגה הזאת. יש המון קשיים, המון חובות, וזה בלתי אפשרי. הוא עובד לבד, מהבוקר ועד הלילה, נלחם נגד כולם, ונשבר לו. כעת הוא מחפש הזדמנות וסיבה טובות להתפטר ולעזוב הכל".
להערכת אותם גורמים, "פינס לא צפוי לנקוט בצעד הפרישה בעתיד המאוד קרוב, משום שהוא חש אחריות כלפי הנעשה. אבל ההערכה היא שתוך חודשים ספורים הוא יתפטר מתפקידו".
בכיר במפלגה אמר כי "כל מי שמותח ביקורת עליו, שיביא אלטרנטיבה. פינס עובד מהבוקר עד הערב ומנסה להוציא את המפלגה מהבוץ, והם באים ללכלך. קל נורא לדבר, קשה לעשות".
רמז עבה לפרישתו הצפויה של פינס התקבל ביום ראשון שעבר: מצנע כינס חמישה מחברי הסיעה בלשכתו, והודיע להם כי בכוונתו להתפטר. ל-ynet נודע כי היו"ר הפורש פנה אל פינס, ספק בבדיחות הדעת, ספק ברצינות, ואמר לו: "אתה יודע שאני מקדים אותך רק במעט".

היו"ר הזמני - המחלוקת נמשכת

חברי הכנסת אברהם בורג, חיים רמון, אופיר פינס ושלום שמחון נפגשנו אתמול בצהריים, בניסיון להגיע לפשרה בדבר תקופת כהונתו של היו"ר הזמני. לפי שעה, נראה כי הצעת הפשרה שמגבשים בורג ורמון, בתמיכתה של דליה איציק, היא למנות את שמעון פרס כיו"ר זמני לתקופה של שנה וחצי.
את ההצעה הזו מתכוונים בורג ורמון להציג בפני חברי השלכה בישיבתה הקרובה, שצפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב. אולם, כדי שההצעה תזכה לרוב, היא צריכה לזכות גם בתמיכתם של בנימין בן אליעזר ומתן וילנאי.
בסביבתו של וילנאי אמרו אמש כי ההצעה אינה מתקבלת על הדעת, וכי "המקסימום שאנחנו מוכנים לקבל זה בחירות בסביבות דצמבר או ינואר". אתמול נודע כי בורג ורמון החליטו שלא להתמודד על ראשות העבודה, באם יתקיימו הבחירות ליושב ראש קבוע בחודשים הקרובים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
בדרך החוצה? פינס
צילום: אתר הכנסת
צילום : אביגיל עוזי
הצעה חדשה: בורג
צילום : אביגיל עוזי
לא אחרי דצמבר: וילנאי
מומלצים