שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מסתמן: רוסו יקבל אזרחות או מעמד תושב קבע בקרוב
  חצי שנה לאחר סירובו של שר הפנים הקודם אלי ישי, החליט השר הנוכחי ככל הנראה להיענות לבקשתו של רוסו ובשבועות הקרובים אמור קשר מכבי חיפה לקבל אזרחות או מעמד תושב קבע

  חגיגה על הדשא: שר הפנים, אברהם פורז, עומד להפוך את החלטתו של השר הקודם, אלי ישי, ולהעניק בקרוב לקשר מכבי חיפה, ג'ובאני רוסו, מעמד של קבע בארץ – אזרחות או תושבות קבע. כך נודע ל"ידיעות אחרונות".
  טקס הענקת התעודה לרוסו נקבע לשבוע הבא, אך הוא כנראה יידחה למועד אחר. עו"ד ישראל ענבר אמור להגיש כבר בימים הקרובים את הפנייה הרשמית של רוסו, בעל אזרחות קרואטית, למשרד הפנים. כזכור, שר הפנים הקודם, אלי ישי, קבע כי רוסו לא יקבל אזרחות ישראלית. הפעם מאמין רוסו כי יקבל את המעמד הנכסף מהשר החדש.
  עמדותיו של פורז הפוכות מאלו של ישי: עם כניסתו לתפקיד אמר השר פורז כי הוא יהיה הרבה יותר ליברלי מקודמיו. "אני אעניק תושבות ואזרחות לאנשים שיש להם תרומה ייחודית לחברה הישראלית בתחומים של מדע, ספורט, אמנות ועוד," אמר פורז באחרונה.
  "אנשים כמו זובין מהטה או מדענים הנמצאים כאן עשרות שנים וקשרו את גורלם עם גורלנו, זכאים להיות אזרחי המדינה הרבה יותר מיהודים שלא תורמים לנו", אמר פורז, שמתכוון להמשיך במדיניות של ישי ולקדם הקמת ועדה שתבחן הענקת מעמד בישראל לזרים החיים כאן ותורמים תרומה מיוחדת לחברה. אתמול סירב פורז להגיב על הידיעה לגבי השינוי במעמדו של רוסו.
  למרות התשובה השלילית שקיבל רוסו לפני חצי שנה, הוא המשיך ברצונו להפוך לאזרח ישראלי. אך משום שהשנה כבר שיחק במדי נבחרת קרואטיה, לא יוכל לשחק לעולם במדי נבחרת ישראל. "השנים היפות ביותר בקריירה שלי היו בישראל, ואני מרגיש כאזרח", אמר בעבר רוסו. "אני אוהב את המדינה, רוצה להישאר פה תמיד ולבנות פה את ביתי. קשרתי את גורלי עם העם היהודי".
  רוסו קיבל בשעתו מהשר ישי תעודת הוקרה מיוחדת אחרי ששר התרבות, המדע והספורט דאז, מתן וילנאי, התערב לטובתו והמליץ לישי להעניק לרוסו אזרחות. גם נשיא המדינה, משה קצב, התערב לטובת הכדורגלן שכבש לבבות בישראל. אך באוקטובר שעבר הודיע ישי כי החליט לקבל את עמדת הגורמים המקצועיים במשרד הפנים, שהענקת מעמד קבע באופן מיידי לרוסו תהווה חריגה משורת השוויון שלה כולנו מחוייבים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן כהן
  אזרח למופת. ג'ובאני רוסו
  צילום: ראובן כהן
  צילום: אלכס קולומויסקי
  נעתר לבקשה. אברהם פורז
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים