שתף קטע נבחר

עתירה לבג"ץ: הכנסת שימשה "עיר מקלט" לבלומנטל

התנועה לאיכות השלטון טוענת: ההחלטה שלא להסיר את חסינותה של ח"כ בלומנטל הופכת את בית המחוקקים למעין "עיר מקלט" לחברת הכנסת, שהחשדות נגדה כבדים

פרשת בלומנטל עוברת לסיבוב הבא - בבג"ץ: התנועה לאיכות השלטון עתרה הבוקר (יום ג') לבג"ץ נגד החלטת ועדת הכנסת שלא להסיר את חסינותה של ח"כ נעמי בלומנטל.
בעתירתם אומרים אנשי התנועה שהפגמים שנפלו בהחלטת הוועדה הופכים את ההחלטה לבלתי סבירה באופן קיצוני. לדבריהם נוצר מצב שבו משמש בית המחוקקים כמעין "עיר מקלט" לבלומנטל, במיוחד בשלב שבו טרם התבררו כל החשדות התלויים נגדה.
אנשי התנועה טוענים שחוק חסינות חברי הכנסת נועד כדי למנוע מקרים של רדיפה פוליטית ובלתי עניינית של ח"כים על ידי הרשות המבצעת ולא בכדי לפתור ח"כ ללא צידוק מבירור חשד כנגדו בגין ביצוע עבירה פלילית לכאורה. לפיכך הם טוענים שההחלטה משוללת סמכות, נובעת משיקולים זרים, נגועה בחוסר סבירות קיצוני ופוגעת קשות באמון הציבור בכנסת.
עוד טוענת התנועה בעתירתה, כי ההחלטה של ועדת הכנסת פוגעת בעקרון השוויון בפני החוק ומעמידה את ח"כ במעמד מורם מעם וכמי שאינה כפופה לדין הפלילי. התנועה מציינת כי החשדות נגד ח"כ בלומנטל הינם מהסוג החמור ביותר – שוחד בחירות שניתן לכאורה במסגרת פעולות שנועדו להביא לבחירתה לכנסת תוך הפרה, לכאורה, של החוק.
באמצעות עורכי הדין אליעד שרגא וברק כלב, מבקשת התנועה מבית המשפט להוציא צווים על תנאי שיורו לוועדת הכנסת לנמק מדוע לא תבטל את ההחלטה, שהתקבלה בהצבעה אתמול. עוד היא מבקשת כי יוצא צו על תנאי המורה ליועץ המשפטי לממשלה לפרט מה הם השיקולים שהנחו אותו לבקש את הסרת החסינות מלכתחילה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ח"כ בלומנטל
צילום: עמית שאבי
צילום: גלי תיבון
עו"ד אליעד שרגא
צילום: גלי תיבון
מומלצים