שתף קטע נבחר

בייג'ינג: לראשונה, הקלות ב"תקנות הסארס"

ממשלת סין ממשיכה לבדוק את כל הנכנסים לתחומיה, אך הקלה על תושבי בייג'ינג. בסינגפור נבדק קנצלר גרמניה, גרהארד שרדר ובניגריה חוששים כי המגיפה הגיעה גם לאפריקה

ממשלת סין החליטה היום (ג') להקל קצת על "תקנות הסארס" המחייבות את תושבי בייג'ינג, זאת עקב האטת קצב התפשטות המחלה. מספר התושבים הנתונים בבידוד ברחבי העיר ירד השבוע ל-10,000, זאת לאחר שבשבוע שעבר הושמו בבידוד 16,000 מתושבי העיר.
בעוד שבביג'ינג מורגשת הקלה, ממשיכה ממשלת סין לבטח את גבולותיה, זאת מחשש להתפשטות המגיפה. היום הודיעה הממשלה כי היא אוסרת על מעבר תיירים זרים לטיבט. מדיווח רשת הבי-בי-סי עולה כי מחסומי תנועה הוקמו בדרכים המובילות מההימליה ואליה וכי תנועת התיירים בטיבט עצמה הוגבלה.
מסוכנות הידיעות הסינית נמסר כי תיירים זרים השוהים בטיבט נאלצים לעבור בדיקות רפואיות ולשהות בבידוד בטרם הם מורשים לעזוב את חבל הארץ. עד כה מתו בסין 262 בני אדם מהמחלה ו-5,093 חלו בנגיף.
ממשלת מלזיה הודיעה כי תציב רופאים צבאיים לאורך גבולותיה, על מנת לערוך בדיקה רפואית מקיפה לכל המבקש להיכנס לתחומיה. עוד נמסר ממלזיה כי תארח את כנס ארגון הבריאות העולמי בנושא הסארס, שיערך בחודש הבא.
ואילו בטיוואן מתו היום שישה בני אדם נוספים מנגיף הסארס, ובכך עומד מספר המתים במדינה על 30. בהודעה רשמית שמסרה ממשלת טיוואן נאמר כי חלה עלייה במספר הנדבקים בנגיף, שנגרמה בעקבות התפרצות המגיפה באחד מבתי החולים.

גם שרדר נבדק

הרשויות בסינגפור הוכיחו ששום מבקר במדינה לא יוכל להתחמק מבדיקות הסארסL קנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, מילא, ככל שאר הנכנסים למדינה, טופס הצהרה רפואית ונבדק על ידי גלאי חום תרמי, בהליך שהוגדר על ידו כ"לא כואב בכלל". שרדר הגיע לסינגפור במסגרת מסעו בדרום-מזרח אסיה.
ראש ממשלת סינגפור, גו צ'וק, התייחס לביקורו של שרדר לאור הביקורות שקדמו לו ברחבי גרמניה, ואמר כי "ביקורו של שרדר באיזור בכלל ובסינגפור במיוחד הוא חשוב, בעיקר לאור מגיפת הסארס".

חשש: הסארס הגיע לאפריקה

ממשלת ניגריה החלה לבדוק את כל הנכנסים למדינה, זאת לאחר שאיש עסקים טיוואני מת מהמחלה בתחומיה. מומחים משערים כי הנפטר בא במגע עם כ-30 ניגרים בקאנו ולאגוס, הערים הגדולות ביותר במדינה.
ניגריה היא המדינה המאוכלסת ביותר ביבשת אפריקה, ומתגוררים בה כ-126 מליון תושבים. מומחים בארגון הבריאות העולמי חוששים כי אם תתפרץ המגיפה בניגריה, היא תתפשט לשאר רחבי אפריקה, שאינה מסוגלת להתמודד עם נגיף הסארס. לאור חששות אלו, ביטלה ניגריה את השתתפותה בטורניר הכדורגל "קירין" שייערך ביוני הקרוב בבחריין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נזהרים בטיוואן (תמונת ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי פי
אחיות בסינגפור (תמונת ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי פי
גרהארד שרדר. גם הוא נבדק (תמונת ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים