שתף קטע נבחר

נתניהו עשוי להחיות מחדש של פרויקט איל"ח בנגב

לפני 3 שנים הודיעו היזמים כי הם פורשים מהפרויקט, ומינהלת האילח התפרקה

שר האוצר, בנימין נתניהו, בוחן אפשרות להחיות מחדש את רעיון איזור הסחר החופשי בנגב - הידוע יותר בשם איל"ח. זאת, 3 שנים לאחר שהפרויקט נקבר, והיזמים הודיעו על פרישתם ממנו.
בעקבות הצהרתו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, על כוונתו להפוך את המזרח התיכון לאיזור סחר חופשי, בוחן נתניהו את האפשרות לפנות מחדש ליזמים שהיו מעורבים בפרויקט - ובראשם איל העסקים לארי סילברסטיין, הבעלים של מגדלי התאומים בניו יורק - כדי שיביעו נכונות להשקיע בפרויקט.
מנכ"לית האילח לשעבר, דפנה ברק, העבירה בימים האחרונים מסר למשרד האוצר, כי להערכתה, חלק מהיזמים שהיו מעורבים בפרויקט יסכימו כיום להשקיע בו.
בפרויקט אמורים להיות מועסקים 20 אלף עובדים באופן ישיר. קבוצת משקיעים בראשות סילברסטיין יזמה את הפרוייקט לפני 10 שנים. בתקופת הממשלות של יצחק רבין ובנימין נתניהו נעשו מאמצים לקדם את הפרויקט. בשנת 99' הוכנסו מספר תיקונים בחוק האילח, והיועץ המשפטי לממשלה הורה בעקבות זאת לערוך מכרז חדש. בשנת 2000 הודיעו היזמים, כי הם פורשים מהפרויקט, לאחר שממשלתו של אהוד ברק סירבה לקדם את הפרויקט. בעקבות זאת, התפרק הגוף הממשלתי שהוקם לטיפול בפרויקט.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו. לפיתוח הנגב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים