שתף קטע נבחר

לידה ראשונה של חולת סארס

איתי מעודה, מנהל קהילת "ישראלים במזרח" של ynet דיווח לנו על הלידה הראשונה של אם חולת סארס בסין. הלידה - במסכה - עברה בשלום, ולתינוקת יש שם אופטימי במיוחד

תינוקת במשקל 3.5 ק"ג נולדה לפנות בוקר (יום ד') לאם חולת סארס בבית החולים המאולתר "היידינג" בבייג'ינג. טרם ברור אם התינוקת עצמה נגועה בנגיף. תמונות ראשונות של הלידה הועברו על ידי צוות הרופאים למנהל פורום "ישראלים במזרח" של ynet, איתי מעודה.
מעודה, ישראלי השוהה בבייג'ינג, סיפר הבוקר: "בית החולים המאולתר לא היה מוכן לבצע לידה כמו שצריך. למקום הובאה אלונקה עליה הונחה היולדת. לא היו מוניטורים או מכשירים מיוחדים. הרופאים סיפרו שהלידה עברה בסדר ונראה שהאם מרגישה טוב".

מקרה מבחן

לפני כשבוע אושפזה האם בבית החולים כשהיא בחודש התשיעי להריונה, בחשד שהיא חולה בסארס. צוות בית החולים התארגן מבעוד מועד והחל בבדיקות סטריליות, שאימתו את החשש למחלה. הצוות טיפל באם על פי כל כללי הטיפול הסטרילים הנוקשים הנהוגים כעת בבייג'ינג, גם בשעת הלידה. כדי לוודא כי האם לא מדביקה את תינוקה שלה, הילדה בוצעה בשעה שחבשה מסכה על פניה.
כעת מנסים מומחים לברר האם התינוקת חולה גם היא בסארס, וזאת על מנת לקבוע האם הנגיף עובר במחזור הדם של השליה לוולד. הבדיקות נעשות על ידי מומחים שהגיעו מרחבי סין, בשל נדירות המקרה. מומחים מעריכים כי יתכן ויהיה לנושא משמעות טיפולית בהמשך.
מאז התפשטות נגיף הסארס בבייג'ינג, הוקמו בתי חולים מאולתרים רבים ברחבי הבירה הסינית. בתי ספר, מעונות סטודנטים ומבנים ציבוריים הוסבו לשטחים סטריליים, בהם מקבלים החולים טיפול מהצוותים הרפואיים.
אגב, הורי התינוקת נתנו לה את השם wang yaxin, שפירושו - "יום טוב".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לידת הסארס הראשונה. יום טוב
צילום: טין טאו
צילום: איי פי
מתגוננים מפני הסארס בויוואן
צילום: איי פי
מומלצים