שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ארגוני הנשים: לא ניתן להחזיר את פלייבוי למסך

  בעקבות הפרסום ב-ynet על כך שהכבלים מנסים לקבל אישור להחזרת הערוץ מאיימת הקואליציה פמיניסטית-חברתית בעתירה לבג"ץ: "מדובר בפשע של שנאה נגד נשים. לא ניתן להפוך את ישראל לרפובליקת בננות"

  בעקבות חשיפת ynet על כוונת הכבלים לנסות ולקבל אישור לשידורי ערוץ פלייבוי מאיימת הקואליציה הפמיניסטית-החברתית, שעומדת מאחורי חוק הפורנו שעבר בכנסת, לפנות לבג"ץ.
  "כדאי להזכיר שבג"ץ פיזר בעבר את מועצת רשות השידור ואת מועצת הרשות השנייה בגלל פוליטיזציה", אומרת ד"ר ויקי שירן, מראשי הקואליציה, "אנו מזהירים את יו"ר המועצה עו"ד דורית ענבר ואת חברות וחברי המועצה, שלא להיקלע למצב אומלל שיגרום לנו לפנות לבג"ץ כדי לעצור אותם".
  לדברי שירן "הנושא כבר נמצא בדיון בבג"ץ, ואף בהרכב יוצא דופן של 11 שופטים המצביע על החשיבות הגדולה שמעניק בית המשפט לנושא. ההרכב המורחב נולד, ללא ספק, בעקבות הטיעונים של הקואליציה הפמיניסטית שהוציאה את הפורנוגרפיה, כולל של פלייבוי, מן התחום המסורתי של חופש הביטוי אל תחום פשעי השנאה נגד נשים. ככלות הכל, ישראל אינה רפובליקת בננות, ואנחנו לא ניתן לקיים במועצת הכבלים והלווין מחטף פוליטי".

  הפסדים כבדים

  זעמה של שירן התעורר לאחר ש-ynet פרסם כי חברות הכבלים מנסות שוב להחזיר את הארוטיקה לטלוויזיה. החברות הגישו באחרונה בקשה למועצת שידורי הכבלים לבחון מחדש את עמדתה באשר להגדרת "פלייבוי" כערוץ פורנוגרפי האסור לשידור בהתאם לחוק שהתקבל בעבר בכנסת. הנושא נבחן גם על ידי חברת הלווין שעשויה להגיש בקשה דומה בימים הקרובים.
  החברות טוענות כי בחודשים האחרונים השתנו הנסיבות באופן המצדיק דיון מחודש בסוגיה. על פי ההערכה, בקשת הכבלים לדיון נוסף בסוגיה תעלה במועצה בשבוע הבא. אם יוחלט להיעתר לבקשה, ייערך דיון בשאלה אם ערוץ פלייבוי הוא פורנוגרפי וייתכן כי המועצה תאשר לחברות לשדרו.
  בדיון קודם שנערך במועצה היא החליטה לאסור על שידור פלייבוי. זאת בניגוד לחוות הדעת המשפטית של המינהלת להסדרת השידורים לציבור.
  הדיון במועצה התקיים בעקבות הנחיית בג"ץ - שדן בעתירת נציגי "פלייבוי" בישראל נגד התיקון לחוק התקשורת שאסר על שידורי פורנוגרפיה. דיון נוסף בנושא אמור להתקיים בבג"ץ, אבל גורמים בענף מעריכים כי יעברו עוד חודשים רבים עד שהוא יתקיים.

  מפסידים מיליונים

  ההכנסות החודשיות מהערוץ עבור הכבלים ו- YES נאמדות במיליוני שקלים - סכום בלתי מבוטל שהחברות מפסידות בכל חודש בו הערוץ אינו משודר, ולכן הן פנו שוב למועצה ולא המתינו לפסיקת בג"ץ.
  גורמים המעורבים בהגשת הבקשה הסבירו ל-ynet כי ישנם שני טיעונים מרכזיים העומדים בבסיסה:
  הראשון הוא שבג"צ קבע כי הנושא ידון בהרכב של 11 שופטים ומדובר באינדיקציה שמעידה על רצינות העתירה. בנוסף, בראש ההרכב עומד הנשיא אהרן ברק, שמזוהה עם חופש הביטוי. שנית: לטענת החברות המידתיות השתנתה. "כל החלטה של המועצה צריכה להיות מידתית, אולם הזמן שעובר מגדיל את הנזקים לתעשייה כך שהנזק שנגרם חורג מגבול הסביר", נטען.

  פריחת אתרי פורנו

  הערכה נוספת בענף היא שחברות הכבלים מקוות שכניסת שינוי לממשלה במקום ש"ס תביא לשינוי האווירה במועצה.
  מחברות הכבלים טרם נתקבלה תגובה. מיכל רפאלי-כדורי, סמנכ"ל רגולציה של YES, אישרה כי חברת הלווין שוקלת הגשת בקשה דומה: "אני חושבת שהצטברות מידת הפגיעה על ציר הזמן גורמת נזק לא מידתי. לאור השינויים שחלו לאחרונה, כולל פריחת אתרי הפורנו הישראלי שקמו, המועצה צריכה לשקול מחדש את ההחלטה – שהייתה מרחיקת לכת. בימים אלה אנחנו מגבשים את עמדתנו".
  עו"ד דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, אישרה כי הכבלים הגישו בקשה: "אנחנו מבררים מהם שינויי הנסיבות שמצדיקים דיון מחודש בבקשה. ברגע שנקבל את התשובה מהחברות, ננסה להבין במה דברים אמורים ונחליט האם יש צורך לפתוח את הנושא לדיון נוסף".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פלייבוי
  פלייבוי. מה יהיה איתה?
  פלייבוי
  מה היא תחליט? ענבר
  לאתר ההטבות
  מומלצים