שתף קטע נבחר

שר הפנים: אאבק ב"דיל" בין עוזי כהן לשיטרית

פרסום הידיעה אודות ההסכם, שיעלה לקופת המדינה כ-100 מיליון שקלים, הביא לתגובות חריפות. השר פורז: הריבוי בסגני ראשי הערים הוא פסול". ח"כ איתן כבל: "יש כאן ריח רע של קומבינה פוליטית"

פרסום הידיעה ב-ynet אודות "הדיל" בין חבר מרכז הליכוד עוזי כהן לשר במשרד האוצר מאיר שטרית, עורר סערה בכנסת.
שר הפנים, אברהם פורז, למשל, כלל לא היה מודע להסכם בין כהן לשטרית, אודות צימצום בקיצוץ בסגנים ברשויות המקומיות. פורז אמר בתגובה: "בכוונתי להאבק שהחלטת הממשלה לא תשונה. ההחלטה קובעת כי יש לצמצם משמעותית במספר סגני ראשי ערים. אני תומך בהחלטה כפי שנתקבלה. הריבוי בסגני ראשי ערים הוא פסול".
ח"כ איתן כבל מהעבודה מתכוון לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיבדוק את תקינותו של ההסכם. "עולה כאן ריח רע של קומבינה פוליטית", אמר כבל בתגובה לפרסום ב-ynet והוסיף: "על סדר היום של המדינה קיצוצים כואבים, הפוגעים בעשרות אלפי משפחות הנאבקות על הלחם והחלב - במחיר הזה ניתן היה לתת פיתרונות למשפחות הנזקקות לסיוע".
ח"כ אבו וילן ממרצ פנה ליו"ר ועדת הכספים אברהם הירשזון בדרישה לזמן את שר האוצר נתניהו לוועדה ולהציג בפניה דין וחשבון לגבי המניעים שהביאו להסכם בין פורום סגני ראשי הערים למשרד האוצר. כמו כן פנה וילן ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיפתח בחקירה.
וילן אמר כי "הדג מסריח מהראש. תלות שרי הליכוד בחברי המרכז גורמת לעיוות נורא ולשחיתות גדולה לעיני כל. עוזי כהן הוכיח כי ניתן לסחוט כספים וג'ובים ממשלם המיסים אם הינך בעל קשרים נכונים. זהו שוחד לאור היום, היכן שנמצאים סוחטים נמצאים גם נסחטים. עבור 2,500 דולר נוקתה נעמי בלומנטל. מעניין מה יהיה התעריף הבא".

"הממשלה לא מכבדת את הכנסת"

חבר הכנסת רוני בריזון משינוי, החבר גם בוועדת הכספים, אמר כי הוא מביע התנגדות נחרצת לעסקאות הנעשות כאשר ועדת הכספים מודעת אליהן רק לאחר מעשה: "ראוי שהממשלה תכבד את מהותו של הריבון, את הכנסת", הדגיש חבר הכנסת בריזון.
ואילו יו"ר ועדת החינוך, חבר הכנסת אילן שלגי משינוי, אמר: "תרבות השלטון של נציגי הליכוד ברשויות המקומיות ידועה, ומר עוזי כהן מייצג אותה בדבריו ובסגנונו".
ח"כ חיים אורון, שעורר אתמול את הוויכוח בועדת הכספים, אמר כי "ההסכם מהווה ביטוי לדרך חסרת אחריות שהתוכנית הכלכלית מתגבשת בה. בשעה שבוועדה מתנהלים ויכוחים קשים על הפחתות לנכים, לזקנים ולחלשים בעם, מגיע השר שטרית במפתיע לוועדה ובמשך חמש דקות מודיע כי הוא מוותר על כמעט מאה מליון שקל כדי לרצות את הלובי החזק של מרכז הליכוד".
ח"כ יצחק הרצוג מהעבודה, אמר בתגובה כי הוא נדהם מממצאי התחקיר, וביקש לדעת האם ועדת השרים לחקיקת חוק ההסדרים, בראשות טומי לפיד אישרה את ההסדר.
ח"כ אורית נוקד מהעבודה אמרה: "צר לי מאד שדווקא ראשי האוצר ששואפים להבריא את המשק מסייעים לתחלואותיו ולהגדלת ריקבונו בעזרת שיטת הבחירות בליכוד, אותה יש לשנות מייד. לא ייתכן שכספי הציבור יופנו למקורבים פוליטיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. "אאבק בהסכם"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום אתר הכנסת
כבל. ריח רע
צילום אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
בריזון. שיכבדו את הכנסת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים