שתף קטע נבחר

שרי החוץ של ישראל וקטאר דנו בתהליך השלום

בפגישה דנו השניים ביחסים בין המדינות. שר החוץ הקטארי הדגיש את הצורך בדיאלוג בין ישראל לפלסטינים. השר שלום שיבח את היחסים הטובים בין המדינות

שר החוץ סילבן שלום אמר הערב (ד') בתום פגישה שנערכה בפאריז עם שר החוץ של קטאר, חמאד בן גאסם אל תאני, כי קטאר הוכיחה מנהיגות אמיצה שהובילה למתכונת של יחסים טובים עם ישראל. "אנו מודעים היטב לעניין הקטארי המתמשך בתהליך השלום", אמר השר.
מדובר בפגישה פומבית ראשונה בדרג כה בכיר של נציגים משתי המדינות, ביניהן שוררים קשרי מסחר חלקיים בלבד. השבוע אמר שר החוץ הקטארי, כי ארצו תשקול לחתום על הסכם שלום מלא עם ישראל, "אם יתאים הדבר לאינטרסים שלה", לדבריו.
השר שלום הסביר, כי "בפגישה עם שר החוץ הקטארי דנו בפרוטרוט בהתפתחויות האחרונות בתהליך המדיני בינינו לבין הפלסטינים. הבהרתי לשר, כי ממשלת ישראל מחוייבת למצות כל סיכוי להגיע לשלום דווקא בימים אלה, בהם עובר המזרח התיכון שינוי אסטרטגי. הדגשתי את הצורך המיידי בכך שאבו מאזן יפעל בנחישות ובתקיפות נגד הטרור וההסתה".
שלום הוסיף, כי "במהלך ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני הציגה ישראל שורה של מחוות, אולם אין בכוונתינו לנקוט באף צעד שיסכן את בטחון אזרחי ישראל. לפיכך, ככל שתמהר הנהגת הרשות הפלסטינית בנקיטת שורת צעדים ביטחוניים תוכל גם ישראל לנקוט בצעדים דומים מצדה".
שלום אמר עוד, כי יש לחזור ולחדש את הדיאלוג בין הצדדים ולכן פגישת ראש הממשלה עם אבו מאזן היא פגישה חשובה. שר החוץ של קטאר אמר, כי תהליך השלום רצוף בעיות קשות, אך ראשית יש להתחיל בדיאלוג בין ישראל לפלסטינים. עוד דנו השניים ביחסים בין שתי המדינות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרי החוץ לאחר הפגישה
צילום: איי פי
מומלצים