שתף קטע נבחר

במוצאי שבת: המתנחלים חוזרים לרחובות

לראשונה מאז הוקמה ממשלת שרון הנוכחית, מתכוונים המתנחלים לקיים הפגנה מול בית ראש הממשלה בזמן פגישת שרון ואבו מאזן. במקביל, פותחת מועצת יש"ע במסע הסברה נגד הקמת מדינה פלסטינית

מועצת יש"ע תפתח בעוד כשבוע בקמפיין גדול נגד "מפת הדרכים" והקמת מדינה פלסטינית. עלות הקמפיין עומדת בשלב זה על מאות אלפי שקלים ובימים אלו מגייסים בהתנחלויות תרומות מחו"ל כדי להגיע לסכום של מיליוני שקלים ובכך להרחיב את מסע יחסי הציבור.
במקביל, מתכוונים המתנחלים לקיים במוצאי שבת את ההפגנה הראשונה לקדנציית שרון הנוכחית. ההפגנה תתקיים מול בית ראש הממשלה בירושלים, בזמן ששרון ייפגש עם אבו מאזן, ותתקיים תחת הכותרת "להילחם בטרור ולא לדבר איתו. אבו מאזן ודחלאן זה ערפאת בלי זקן".
המתנחלים התעוררו בתגובה למסע הדילוגים של פאוול במזרח התיכון. היום היתה יריית הפתיחה בכנס שאורגן על ידי מועצת יש"ע בכנסת על מנת לחזק את לובי הימין בבית המחוקקים. בכנס, שהיה תחת הסיסמא: "מפת הדרכים גרועה מהסכם אוסלו", נכחו חברי כנסת ושרים מהמפד"ל, האיחוד הלאומי ואף כעשרה מהליכוד, ביניהם עמרי שרון והשרה לבנת. במקום נכחו גם בכירי מועצת יש"ע וראשי מועצות יהודה שומרון ועזה.
כאמור, הכנס היה רק יריית הפתיחה במערכה שמנהלים המתנחלים כדי ללחוץ על ראש הממשלה אריאל שרון, לקראת פגישותיו עם אבו מאזן והנשיא בוש.
כצעד ראשון, מתכוונים במועצת יש"ע להוציא את חברי מרכז הליכוד לסיורים שיערכו בקבוצות בהתנחלויות בכל יום שישי.
במועצת יש"ע אומרים: "אנחנו מתכוונים לקחת חברי סניפי ליכוד מכל רחבי הארץ ולהביא אותם ליישובים בשטחים שקרובים לביתם שיבינו למה אנחנו מתכוונים. כך לדוגמא נביא את חברי מרכז הליכוד מכפר סבא ורעננה לאריאל ואלפי מנשה שיראו כמה זה קרוב לביתם".
במקביל, מתכוונים ביש"ע לפתוח בתוך כשבוע בקמפיין ציבורי רחב. אלפי כרזות ייתלו בכל רחבי המדינה, סטיקרים יחולקו בצמתים, ופרסומות ישודרו בתקשורת תחת הכותרת: "מדינה פלסטינית - טעות שאסור לנו לעשות".

"לא להפחיד, להסביר"

במועצת יש"ע הסיקו מסקנות מהקמפיינים הקודמים והחליטו הפעם לא לתקוף ולא להפחיד אלא להסביר. "אנשים ברחבי הארץ אומרים היום כי צריך לתת צ'אנס לאבו מאזן ועם זאת להיות עירניים", אומרים גורמים ביש"ע ומוסיפים כי "תפקידנו להסביר להם מה זה אותו צ'אנס שהם מדברים עליו ולמה אסור לתת אותו לפלסטינים".
במועצת יש"ע אומרים כי גם נערים ישתתפו במסע ההסברה. חופשת הקיץ נמצאת כבר בפתח וראשי המתנחלים מתכוונים להפעיל את הצעירים בכל רחבי הארץ על מנת שיסייעו בהסברה ב"קרב על הבית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גילי כהן מגן
הפגנת מתנחלים. ארכיון
צילום: גילי כהן מגן
צילום: איי פי
בוש. מסר מהשומרון
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
המתנחלים ייאבקו. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים