שתף קטע נבחר

המפד"ל: לנתק מגע עם אבו מאזן

בעקבות הפיגוע בגבעה הצרפתית, קרא השר איתם לשקול לגרש משפחות מחבלים. יו"ר הקואליציה: "אבו מאזן לא הביא שום שינוי". מצנע תקף את החלטת ראש הממשלה לדחות הנסיעה לארה"ב: "שרון משחק לידי הקיצוניים"

בעקבות הפיגוע הקשה בירושלים, דחה ראש הממשלה, אריאל שרון, את נסיעתו לארצות-הברית. שרון היה אמור להמריא בשעות הצהריים בדרכו לוושינגטון, לפגישה עם הנשיא ג'ורג' בוש.
הפיגוע הקשה בגבעת הצרפתית בבירה אירע רק שעות ספורות לאחר פגישתם של שרון ועמיתו הפלסטיני אבו מאזן. בעקבות הפיגוע, נשמעו במערכת הפוליטית קריאות לבטל כל מגע עם הפלסטינים.
שר הבינוי והשיכון, אפי איתם, דרש מראש הממשלה להקפיא לאלתר כל מגע עם הרשות ועם אבו מאזן. השר איתם קרא "להרחיב את פעילות צה"ל בעומק השטח", ולשקול שוב את עקרון גירוש משפחות המחבלים. "מדובר בנשק אפקטיבי ואין שום מניעה משפטית מלהשתמש בו", אמר. "אסור לתת לפלסטינים תקווה, כי באמצעות טרור הם יגיעו להישגים מדיניים". חברו לסיעה, השר זבולון אורלב, אמר כי יבחן דרכים להגיש הצעת חוק, שתעגן את גירוש המשפחות בחקיקה.
יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, קרא לשרון "לנתק כל מגע מדיני עם הרשות, ולעסוק אך ורק בחיסול הטרור". גם ב"איחוד הלאומי" דרשו משרון "להפסיק במגעים עם מחבלים", וקראו לקיים "פעילות התיישבותית" במזרח ירושלים.
יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער, אומר כי "מתקפת הטרור החדשה היא ביטוי כואב לכך שלא חל כל שינוי בדפוסי הפעילות של הרשות הפלסטינית באשר לסיכול טרור, גם לאחר כניסתו של אבו מאזן לתפקיד". הוא קרא "להיזהר מאשליות בתחום המדיני".
ח"כ אהוד יתום מהליכוד הפנה אצבע מאשימה לעבר יו"ר הרשות הפלסטינית: "כל עוד ערפאת נמצא כאן - דרך הטרור תנצח. כל עוד הוא גובר על דחלאן ועל אבו מאזן, לא תהיה אפשרות להתקדמות, ואנו עדים לגל טרור שפוקד אותנו בעידודו".

מצנע: "שרון משחק לידי הקיצוניים"

לעומתם, היו"ר הפורש של מפלגת העבודה, ח"כ עמרם מצנע, אמר כי ראש הממשלה עשה טעות בהחלטה לבטל את נסיעתו לוושינגטון, וטען כי בכך הוא "משחק לידי הקיצוניים, שכל מטרתם לעכב את התהליך המדיני".
"הפיגוע מראה פעם נוספת שללא התקדמות בתהליך מדיני, אי אפשר להתמודד עם הטרור", אמר מצנע. "חייבים לעשות מאמץ לקדם את המשא ומתן, ואם הוא לא נושא פרי - יש לפעול להפרדה חד-צדדית, להשלים את הגדר במהרה ולפנות התנחלויות שנמצאות באזור חיכוך".
יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קבלה על-כך ש"אין רצון אמריקני ממשי לדחוף את הפלסטינים והישראלים להסדר". לדבריה, "הנשיא בוש מוטרד בצורך להיבחר מחדש, ולכן יימנע מלהרגיז כעת את שרון ואת הבוחר היהודי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפיגוע בירושלים, הבוקר
צילום: רויטרס
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
לגרש משפחות: איתם
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
המגעים יימשכו? אבו מאזן
צילום: AP
מומלצים