שתף קטע נבחר

רשמים ראשוניים מ-Unreal Tournament 2004

יובל בירב פגש את ההמעצב הראשי של משחק המחשב הפופולארי, שהציג בפניו את הגירסה החדשה והמלהיבה של UT. יש למה לחכות

כשהחלו להסתובב ברשת סימנים לכך שבסוף השנה עומד לצאת לחנויות משחק חדש בסדרת Unreal Tournament, היו גיימרים רבים שהתרעמו. אנחנו משחקים UT באדיקות, הם אמרו, וכשיצא UT 2003 קנינו אותו בלי לשאול יותר מדי שאלות, למרות ששינו במקצת את המשחקיות האהובה. ועכשיו, שנה לאחר המשחק, יוצא משחק חדש? מה הם חושבים להם שם בחברת Epic? הם רוצים להוציא כל שנה משחק UT חדש ולקחת מאיתנו עליו כסך מלא? מה זה פה, פיפ"א?
קליף "CliffyB", המעצב הראשי של המשחק, שהציג אותו עבורנו בביתן של אטארי בתערוכת E3 שהסתיימה בסוף השבוע, סמוך ובטוח ש- UT 2004 כולל מספיק חומר חדש כדי להצדיק מכירה במחיר מלא. "אם לא היינו חושבים שמדובר בתוכן חדש ומעניין מספיק", הוא ענה לשאלתנו, "לא היינו משחררים את המשחק אלא עובדים ישר על UT 2005". בכל מקרה, מי שיקנה את UT 2004 יוכל לשחק גם על שרתים ל- UT 2003. ההפך אינו נכון.

תן לנו בחלליות!

אז מה עומד לכלול המשחק החדש? CliffyB מריץ בזריזות את המשחק, תוך שהוא מתחיל בנאום מיומן ומתורגל: "המשחק עומד לכלול את כל מה שהיה ב- UT 2003, את כל חבילות ההרחבה והבונוסים ששוחררו בינתיים לרשת, והרבה יותר מכך. במהלך השנה שחלפה שיפרנו את המנוע, ועכשיו הוא כולל כלי רכב וכלי טייס, נשקים חדשים ומגניבים וצורות משחק חדשות". בלי לבזבז זמן הוא כבר מעלה את אחת מהמפות החדשות של צורת המשחק Assault, כדי להדגים לנו את החידושים שנוספו.
במפה שהוא הראה לנו, קבוצה אחת צריכה לחדור לתוך בסיס חלל מבוצר, והשניה להגן עליו. המתקיפים נכנסים לחלליות קטנות ומהירות וטסים סביב הבסיס במטרה לנסות ולפגוע במחוללי הכוח שלו. המגינים, מצדם, יכולים להשתמש בתותחים נייחים ובחלליות משל עצמם כדי להגן על הבסיס. אחרי שמחוללי הכוח נפגעים, התוקפים צריכים לצאת מהחלליות ולחדור לבסיס רגלית. בסך הכל, זוהי תוספת יפה ומעניינת לצורת המשחק הקבוצתית הרגילה, שמאפשרת לכותבי מפות ליצור כמה דברים מעניינים במיוחד.
מכאן עברנו לצורת משחק חדשה לגמרי, שנקראת Onslaught. בצורת משחק זו תוכלו לשחק כקבוצה נגד קבוצה תוך לחימה רגלית או על גבי רכבים, כלי טיס ותותחים נייחים. יש כאן רחפת מהירה ליחיד, יש כאן טנק, יש מין מטוס-חללית קטן ומגניב, ויש אפילו את הג`יפ של Halo עם מקום לנהג, לנוסע ולתותחן מאחור. בסופו של דבר, נראה שמדובר בצורת משחק דומה למדי למשחקי מלחמה צוותיים שהפכו פופולריים לאחרונה כמו Battlefield 1942, רק בטעם "אנרילי".

תן לנו ברכבים!

אחרי שהראה לנו את כלי הרכב החדשים, התפנה קליף להראות לנו כמה מהנשקים שהתווספו למשחק. קחו למשל את הרימונים הדביקים, שאותם יורים מרובה מיוחד, והם פשוט נתפסים לכל גוף עליו הם נורים ולאחר כשניה וחצי מתפוצצים. לדבריו של קליף, אין דבר מספק יותר מלהדביק אחד מהרימונים הללו על היריב שלך, ואז לראות אותו מבין שהוא עומד למות בעוד רגע, ושאין שום דבר שהוא יכול לעשות כדי למנוע את זה...
רובה אחר יורה תחמושת של מוקשי-עכביש, אשר פשוט יושבים במקום עד אשר מתקרב אליהם אויב, ואז הם רצים לקראתו, קודחים בו חור, מכניסים חומר נפץ, ובום!... קליף הראה לנו איך אפשר לירות את המוקשים החביבים הללו בין השיחים כך שיהיה קשה לראות אותם, מה שיוצר מארב מצויין וקטלני.
מעבר לכל הצעצועים החדשים, המשחק יכלול מספר רב של מפות שטרם נראו. אנשי Epic מבטיחים ש- UT 2004 יכלול יותר מפות חדשות מכלל המפות שהגיעו עם UT 2003 המקורי. עובדה זו, יחד עם צורות המשחק החדשות והנשקים הנוספים, וכמובן כלי הרכב וכלי הטיס המגניבים שהתווספו למשחק, אמורים להספיק כדי לשכנע את שחקני הפעולה להכניס את ידם לכיס ולקנות גם את המשחק החדש בסדרה. האם זה באמת יספיק? שאלה טובה...

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך משחק קודם בסדרה
צילום מתוך משחק קודם בסדרה
מתוך: vgames.co.il
מומלצים