שתף קטע נבחר

אבו מאזן לארה"ב: הפסיקו את ההסתה נגד ערפאת

גורם פלסטיני בכיר אמר ל-ynet שראש הממשלה הפלסטיני פנה לגורמים רשמיים בארה"ב ובבריטניה בניסיון להסיר את הלחץ מעל ערפאת. גורם אחר: ערפאת רק הולך ומתחזק

ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, פנה ביממה האחרונה לגורמים רשמיים בארה"ב ובבריטניה וביקש מהם ללחוץ על ישראל "להפסיק את ההסתה נגד יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת" - כך אמר גורם פלסטיני בכיר ל-ynet.
לדברי אותו גורם, אבו מאזן הבהיר לאמריקנים ולבריטים ש"אין כל קשר בין ערפאת לפיגועים האחרונים והאשמות שווא אלה פוגעות באווירה החדשה שמנסה ליצור הממשלה שלו". לדברי המקור הבכיר, אבו מאזן אמר ש"כל פגיעה פיזית או אחרת בערפאת תוביל לאסון".
הגורם הבכיר ציין שאבו מאזן טען בפני האמריקנים כי הוכח כבר בעבר שאין בסיס להאשמות נגד ערפאת, "והן נועדו לתלות את הכשלון הביטחוני הישראלי בערפאת". עוד הבהיר אבו מאזן לאמריקנים ולבריטים כי הפתרון היחיד הוא שממשלת ישראל תקבל את מפת הדרכים.
לדברי הבכיר, אבו מאזן אמר לאמריקנים כי ישראל מבקשת לחבל בסיכוי להצלחת מפת הדרכים, "לאחר שהוכח שכל הפעולות הצבאיות הישראליות ההרג, החיסולים, וההרס, לא הובילו לשום מקום". גורם פלסטיני בכיר אחר אמר ל-ynet כי אין ספק שכל מסע ההסתה נגד ערפאת רק מחזק אותו, מחליש את ממשלת אבו מאזן, ומחזק גם בעקיפים את החמאס והג'יהאד.
אבו מאזן אמר בראיון לרשת הטלוויזיה אל ערביה שהוא מתנגד לפיגועי התאבדות: "העם הפלסטיני שוחר שלום ואם יינתנו לו זכויותיו והוא יחיה בשלום, לא יהיו פיגועים כאלה". אבו מאזן הטיל את אחריות לפיגועים על מדיניות ישראל. ראש הממשלה הפלסטיני אמר שבפגישה האחרונה שקיים עם ראש הממשלה, אריאל שרון הבטיח שרון לבחון מחדש את העניין.
אבו מאזן ציין שממשלתו פועלת לאכוף את שלטון החוק והסדר: "ערפאת חף מפשע. כל מה שמאשימים אותו שעיר לעזאזל שעליו רוצה ממשלת ישראל לתלות את האחריות למצב. ערפאת הוא המנהיג הפלסטיני הלגיטימי שמוביל את מאבק העם הפלסטיני. הוא יו"ר אש"ף והנשיא הנבחר".
אבו מאזן אמר שהסכם אוסלו לא נכשל אלא מדיניות ישראל היא זו שהכשילה אותו. ראש הממשלה הפלסטיני הזכיר כי שרון הוא ממתנגדי אוסלו ועדיין לא הודיע על קבלתה את מפת הדרכים. בתשובה לשאלה אם שרון יסכים בערוב ימיו לשנות את גישתו ומדיניותו ענה אבו מאזן כי הוא "לא רוצה לעסוק בפסיכולוגיה של שרון, אבל אני סבור שמנהיג שיודע שהעם שלו בעד שלום ונגד ההתנחלויות מצריך להוביל בדרך הנכונה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הסירו הלחץ מעל ערפאת. אבו מאזן
צילום: איי פי
צילום: איי פי
ערפאת מתחזק
צילום: איי פי
מומלצים