שתף קטע נבחר

סינטיה קופר תפרוש בסיום העונה

כוכבת היוסטון קומטס נימקה את החלטתה בכך שהיא לא מרגישה דומיננטית כבעבר ואינה נהנית יותר מהמשחק

סינטיה קופר, שחקנית יוסטון קומטס, הודיעה על פרישתה בסוף העונה הנוכחית (2000). קופר, שזכתה בתואר האמ.וי.פי של סדרת הגמר ב-99 ושל הליגה הסדירה ב-97, והייתה מלכת הסלים בשלוש העונות שבהן התקיימה הליגה עד כה, הודיעה כי החליטה לפרוש עקב המצב החדש שנוצר בקבוצתה. הכושר המצוין שמציגות חברותיה שריל סוופס, טינה תומפסון וג'נט ארקין מציב את קופר בת ה-37 בעמדה נחותה מזו שהייתה לה בעונות האחרונות.
"אני יודעת שיש לי עוד הרבה מה להציע כשחקנית, אבל אני כבר לא נהנית מהמשחק", אמרה קופר. "אני לא מתכוונת לשחק באף קבוצה אחרת. יוסטון היא הקבוצה שבה התחלתי, ושם אני גם מתכוונת לסיים".
לגבי תכניותיה לעתיד אמרה: "אני מתכוונת להישאר בתחום הכדורסל. אני רוצה לעסוק בפרשנות בכלי התקשורת וגם להתחיל בקריירת אימון. יש לי תוכניות לשמש כעוזרת מאמן באנ.בי.איי, לצבור נסיון, ולהמשיך ולנסות דברים אחרים. ברור שיש בזה (בפרישה) משהו מריר, אבל החלק המתוק הוא ההתחלה החדשה שמצפה לי וההתרגשות שבנסיון לעשות דברים חדשים", סיכמה.
פרישתה של קופר, שבתחילת העונה היתה לשחקנית הראשונה בליגה שחוצה את מחסום אלפיים הנקודות, באה לאחר 15 שנות כדורסל מקצועני, מהן 11 עונות בליגת הנשים באיטליה. מאמנה של קופר ביוסטון, ואן צ'אנקלור, אמר על החלטה של הכוכבת לפרוש ממשחק בסיום העונה: "סינטיה היא השחקנית הכי טובה שיש. חבל לי לאבד את אחד מחמשת האנשים הכי גדולים שהיו אי פעם בתחום הכדורסל".

לפנייה לכתב/ת
מומלצים